fbpx

Pierwszy w historii Wegański Tydzień Mody w Los Angeles

Pomysłodawczynią i fundatorką tego wyjątkowego przedsięwzięcia była Emmanuelle Rienda – francuska stylistka, działaczka na rzecz zwierząt, a także autorka bloga The Vegan Stylist, która postanowiła zmienić Miasto Aniołów w światową stolicę przyszłościowej mody działającej w zgodzie z dewizą „cruelty-free is the new luxury”. Inauguracja wydarzenia, które trwało w sumie cztery dni, odbyła się w nieprzypadkowym miejscu, bo w Muzeum Historii Naturalnej, i stała się okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności marek oferujących wegańskie ubrania, akcesoria i kosmetyki.

Zamiast naturalnych futer i skóry, w prezentowanych kolekcjach pojawiły się wyroby z organicznej bawełny i alternatywnych tkanin, do produkcji których użyto, np. grzybów czy łupin orzechów kokosowych. Dr. Martens pokazała wegańską linię swoich butów, Up-fuse – torebki i akcesoria wykonane z ponownie przetworzonych foliówek i plastiku, a aktorka Rooney Mara z firmą Hiraeth udowodniła, że stylową odzież da się wyprodukować bez użycia wełny, jedwabiu czy kaszmiru.

Poza pokazami projektanci i inni przedstawiciele branży modowej wzięli również udział w specjalnych panelach dyskusyjnych, na których zostały poruszone takie zagadnienia, jak prawa zwierząt, etyka i sprawiedliwość społeczna, odpowiedzialność ekologiczna oraz strategie zrównoważonego rozwoju. Imprezę wsparli najważniejsi przedstawiciele organizacji non-profit na co dzień zajmujący się ochroną zwierząt (PETA) czy odpowiedzialną modą (Fashion Revolution).

 

Czytaj więcej na: newsweek.pl

Foto ilustracyjne

Dodaj komentarz