fbpx

Organizacja World Access for the Blind, pomaga tysiącom ludzi widzieć z pomocą dźwięku

Daniel Kish (47), jest niewidomy od trzynastego miesiąca życia. Dostrzeżono to, kiedy wydawał klikające dźwięki językiem, co pomagało mu w poruszaniu się. W miarę jak stawał się w tym coraz lepszy, nauczył się widzieć z pomocą klikania i słuchania odgłosu dźwięku odbijającego się od pobliskich przedmiotów.

Tak zwana “echolokacja” lub “bio sonar”, to coś co stosuje wiele zwierząt, aby widzieć świat, w szczególności nietoperze i niektóre delfiny. Kish twierdzi, że z każdym kliknięciem jest w stanie zobaczyć błysk trójwymiarowego obrazu swojego otoczenia. Widzi budynki, samochody i wiele innych rzeczy. Kish jeździ nawet na rowerze po ulicach, używając echolokacji!

Stworzył organizację “World Access for the Blind” (Dostęp do Świata dla Niewidomych) gdzie ponad 7 tys. ludzi z ponad 30 krajów nauczyło się widzieć z pomocą echolokacji! Kish twierdzi, że rezultaty pojawiają się bardzo szybko! Jego organizacja wywiera ogromny wpływ na życie wielu osób. Strona The World Access for the Blind jest pełna wspaniałych historii. Kish mówi, że – Widzenie nie jest w oczach, ale w sercu i umyśle.

Dodaj komentarz