fbpx

Policjant z Nowej Soli adoptował już drugiego psa, okrutnie potraktowanego przez człowieka

Policjant z Nowej Soli wykazał się ogromnym sercem, adoptując kolejnego psa, który został okrutnie potraktowany przez człowieka. Przygarnięte przez mundurowego czworonogi były bite, kopane i niegodnie potraktowane – informuje rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

– Aspirant Ernest Pondel pokazał jak wielkie ma serce dla skrzywdzonych czworonogów przez bezduszne zachowanie ludzi. Postanowił adoptować drugiego pieska – Barego, aby zapewnić towarzystwo swojej suczce o wdzięcznym imieniu Misia – powiedział Maludy.

Psy w obu przypadka udało się uratować dzięki zgłoszeniom ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt. Dzielnicowy z nowosolskiej komendy Ernest Pondel postanowił dać im nowy dom.

– Pieski momentalnie zżyły się ze sobą i stały się nierozłączną parą i dumą ich właściciela – dodał Maludy.

Rzecznik apeluje, aby informować policję o wszelkiego rodzaju przejawach okrucieństwa wobec zwierząt. Dodaje, że osoby dopuszczające się tych czynów nie mogą liczyć na bezkarność.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad nimi grozi do trzech lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem nawet do pięciu.

 

Źródło: nowasol.lubuska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz