fbpx

Zach Yonzon i jego obrazy malowane na kawie

Zach Yonzon jest właścicielem kawiarni w stolicy Filipin, Manili. Oprócz tego jest również artystą-malarzem. Swoje dwie pasję – kawę oraz rysunek – doskonale łączy, malując znakomite obrazy na… cappuccino.

  • Chciałbym dać ludziom coś więcej niż tylko kawę. Malowanie rysunków dzieci, chłopaka, dziewczyny czy ulubionych postaci z kreskówek dla moich klientów, sprawia mi ogromną przyjemność – mówi właściciel niezwykłej kawiarni.

Zach Yonzon wspólnie ze swoją żoną prowadzi kawiarnię w samym centrum filipińskiej stolicy. Pomysł na nietypowe podawanie kawy pojawił się przypadkiem. – Na początku malowałem proste rzeczy: liście, króliki czy serca. Dopiero z czasem klienci zaczęli pytać o bardziej złożone formy – opowiada o swojej pasji Zach Yonzon.

635653974473781961
Barista jest jednocześnie grafikiem, ale w swoim zawodzie ciężko mu było znaleźć pracę. – Pomyślałem, że w jednym miejscu mogę połączyć swoje dwie największe pasje. Malowanie i parzenie kawy – mówi Yonzon. Jak sam podkreśla, największym wyzwaniem jest namalowanie kawowego obrazu zanim rozpuści się spienione mleko.

Dziela sztuki malowane na kawie
Właściciel kawiarni przyznaje, że nie odbył żadnego szkolenia na profesjonalnego baristę. Wszystkiego nauczył się z… Internetu. Podczas całego dnia pracy Yonzon, za pomocą wykałaczki i spienionego mleka, potrafi zrobić 3 wyjątkowe dzieła sztuki. Jednak jak sam zapewnia, wkrótce ma się to zmienić. – Cały czas planuję się rozwijać. Wkrótce chcę się nauczyć malować obrazy ze spienionego mleka w 3D – zapewnia kawowy artysta.
Klienci tej niezwykłej kawiarni nie kryją swojego zadowolenia. Podkreślają, że nigdzie indziej na świecie nie znajdą tak wspaniałej kawy. – Jestem zachwycona tym, co można tu zobaczyć. Popularne jest malowanie serc albo innych prostych wzorów. U pana Zacha można podziwiać prawdziwą sztukę – przyznaje jedna z klientek kawiarni, Angie Yu.

kawa ab0d96dd79faeb270a7ca647a35d63fa 089781
Właściciel kawiarni organizuje specjalne szkolenia dla osób, które chcą poznać tajniki “ulotnej sztuki”. Warsztaty odbywają się wyłącznie nocami, ponieważ w ciągu dnia Yonzon ma pełne ręce roboty. – Moi rodzice uwielbiają pić kawę. Może uda mi się ich zaskoczyć i namaluję dla nich kawowy obraz – przypuszcza jeden z uczestników nocnych kursów, Abi Radilla.

Źródło: DailyMail.com

Dodaj komentarz