fbpx

Ukraiński zespół zdołał połączyć aż 20 instrumentów w jednym… – ciekawe ile uda wam się rozpoznać! [VIDEO]

Czy marzyłeś kiedyś, żeby mieć w domu mnóstwo instrumentów, a jedyną przeszkodą był fakt, że nie miałeś na nie miejsca? Dziś nie stanowiłoby to już problemu. Pewien ukraiński zespół zdołał połączyć, aż 20 instrumentów w jednym…

Ukraiński zespół “Brunettes Shoot Blondes” zbudował cudowne pianino hybrydę – zawiera ono 20 instrumentów muzycznych w jednym. Oprócz standardowych 88 klawiszy fortepianu, ten imponujący instrument zawiera jeszcze m.in. tamburyn, skrzypce, melodykę, wiolonczelę, dzwonki i perkusję.

Zespół wezwał inżynierów, żeby pomogli im stworzyć fortepian, który będzie zawierał skrzypce, na których będzie można grać poprzez naciskanie określonych klawiszy. Chcieli stworzyć fortepian, w którym pedałami będzie się grać na perkusji, a nawet na organach…

W filmie „making of”  lider zespołu Andrew Kovaliov wyjaśnia: „Dzisiaj kręcimy film, nad którym pracowaliśmy od bardzo dawna: wersja na żywo naszej piosenki „Houston”. „Będziemy grać na naszym nowym instrumencie, który został specjalnie zaprojektowany i wyprodukowany do dzisiejszego występu na żywo”. Później dodał jeszcze: „Ten pomysł stale pojawiał się w mojej głowie: dlaczego nie zagrać naszego nowego utworu na specjalnym instrumencie, który może nigdy wcześniej nie istniał, ale taki, który sami moglibyśmy wymyślić, zaprojektować i zmontować”.

Członek zespołu i producent, Roman Sobol, dodał: „Andrew zasugerował: „Stwórzmy fortepian, ale taki, że kiedy klawisze zostaną wciśnięte, instrument nie wyda dźwięku fortepianu, ale skrzypiec, bębnów albo czegoś zupełnie innego”. „Chcieliśmy, żeby był to fortepian, ale taki stary. Chcieliśmy móc tchnąć w niego nowe życie. Dość szybko znalazłem stary fortepian i natychmiast go kupiliśmy.”

„Fortepian został podzielony na trzy równe sektory. Postanowiliśmy, więc zostawić środkową część w oryginalnej wersji – jako wielkie pianino,  pozostałe dwie części poświęciliśmy osobnym grupom instrumentów.”

Po udostępnieniu postu na Facebooku z prośbą o przekazanie niechcianych instrumentów muzycznych, zespół otrzymał mnóstwo instrumentów: od trąbek po bębny i krowie dzwonki – zespół wynajął nawet ekspertów do wyrzeźbienia specjalnych rur na organy.

Przyjrzyjmy się, więc temu fortepianowi trochę bliżej… Jakie instrumenty potraficie dostrzec?

 

Źródło: classicfm.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz