fbpx

Para spędziła rok budując swoją wymarzoną jurtę. Efekt wygląda niesamowicie!

Dom powinien być miejscem w którym mieszka miłość, gdzie powstają najpiękniejsze wspomnienia w rodzinnym gronie. Każdy człowiek potrzebuje własnych czterech kątów. Jedni dostają swoje mieszkania w spadku, inni kupują, są też tacy, którzy budują je własnymi rękami. Do takich właśnie osób nalezą Zach Both i Nicole Lopez, którzy przy pomocy przyjaciół i rodziny stworzyli swoje własne, wymarzone „legowisko”.

Bohaterowie tej historii nie zbudowali zwykłego domu, para zdecydowała się postawić coś w stylu dawnego, mongolskiego namiotu. Choć na pierwszy rzut oka budowla ta może przywodzić na myśl obraz prostoty i minimalizmu, wystarczy zajrzeć do środka, aby spostrzec, że jest to zupełnie inny standard.

Zach i Nicole stworzyli stronę internetową o nazwie „Do It Yurtself„, na której nie tylko opisują szczegółowo proces konstruowania własnej jurty, ale także oferują swoją pomoc i doświadczenie każdemu, kto zdecyduje się na budowę czegoś podobnego.

Młody fachowiec zachęca do korzystania z pomocy zawartej na stronie, nazywając ją „przyjaznym doradcą”. Podkreśla, że „chętnie pomogą osobom, które zdecydują się na stworzenie podobnej budowli, nie oczekując nic w zamian.”

W wywiadzie dla boredpanda.com Zach ujawnił kilka szczegółów dotyczących projektu. Podzielił się również faktem, że to właśnie flagowa książka Lloyda Kahna „Shelter” wprowadziła go w świat jurt.

 

Źródło: boredpanda.com, fot. Zach Both

Dodaj komentarz