fbpx

Polscy lekkoatleci przywieźli z Dubaju 15 medali

Polska reprezentacja paralekkoatletyczna zdobyła 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali na mistrzostwach świata rozegranych w Dubaju.

Najważniejszym celem wszystkich reprezentantów Polski było potwierdzenie przynależności do światowej czołówki oraz zdobycie jak największej liczby kwalifikacji paraolimpijskich dla kraju. Polacy zdobyli 20 kwalifikacji dla kraju na igrzyska paraolimpijskie w Tokio i uplasowali się na 11. miejscu w tabeli medalowej.

– Sport paraolimpijski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Dubaju pobito ponad 50 rekordów świata na 172 konkurencje. Bardzo się cieszymy, że cztery z nich były udziałem naszych zawodników. Nasi paralekkoatleci potwierdzili, że są w gronie najlepszych na świecie Gratuluję zawodnikom osiągniętych wyników! – podkreślił Marcel Jarosławski.

W powitaniu sportowców po przylocie z Dubaju wziął także udział Armen Artwich, Członek Zarządu ds. Korporacyjnych PKN Orlen przedstawiciel sponsora strategicznego Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. PKN Orlen przekazał wszystkim medalistom Mistrzostw Świata karty paliwowe.

– Bardzo serdecznie gratuluję naszym sportowcom wyników podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju. Złote, srebrne i brązowe medale są dowodem, że talent podparty ciężką i wytrwałą pracą jest najlepszą ręceptą na sukces! Koncern naftowy Orlen od lat wspiera polski sport. Będziemy trzymać kciuki za Państwa sukcesy. Przed nami igrzyska paraolimpijskie w Tokio i głęboko wierzę, że nasz zespół paraolimpijczyków dostarczy wiele pozytywnych wrażeń w Japonii! – podkreślił Armen Artwich.

Ze strony zawodników głos zabrała Lucyna Kornobys, która była jedną z wielu gwiazd polskiej reprezentacji.

– W imieniu zawodników chciałabym podziękować kibicom i mediom za to, że Nas wspieracie. Największe podziękowania składam Ministerstwu Sportu i Turystyki, Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PKN Orlen z racji, że najbardziej wspierają nas w drodze po najlepsze wyniki. Dziękuję również Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych i Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu, prezesowi Łukaszowi Szelidze. Dziękuję również Marcelowi Jarosławskiemu, kierownikowi reprezentantacji Polski w Dubaju oraz lekarzom, fizjoterapeutom i trenerom. Za nami 13 miesięcy przygotowań, co zaowocowało 15 medalami. Podczas startów zawodnicy mieli wszystko zapewnione. Co raz więcej zaczyna się mówić o sporcie paraolimpijskim i po Tokio myślę, że będzie jeszcze lepiej!

Paralekkoatletyczne mistrzostwa świata odbyły się w dniach od 7 do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1300 zawodników ze 122 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz