fbpx

Płatki tego niesamowitego kwiatu przypominają kolibry

Natura jest naprawdę niesamowita. Pewien internauta natknął się na niezwykłą roślinę ze wspaniałymi zielonymi kwiatami. Nic dziwnego, że ludzie pragną teraz odnaleźć te śliczne kwiatki, ponieważ przypominają kolibry.

Zdjęcie kwiatów zostało udostępnione przez użytkownika portalu Reddit – OctopusPrime, gdzie od razu zdobyły serca internautów. Niektórzy zastanawiali się, czy wygląd kwiatów przypominający kolibry to wynik ewolucji, mający na celu chronić roślinę przed drapieżnikami, czy też po prostu przypadek pareidolii, kiedy to mózg ludzki dopatruje się znanych kształtów w neutralnych obiektach.

Roślina, o której mowa, to Crotalaria cunninghamii, znana też jako zielony lub królewski birdflower (green birdflower lub regal birdflower). Pochodzi z północnej części Australii, gdzie zwykle rośnie na plażach i wydmach piaskowych. Swoją nazwę “birdflower” (ang. ptasi kwiat) zyskała z racji tego, że jej kwiat przypomina ptaka, który zanurzył swój dziób w łodydze.

Crotalaria cunninghamii to nazwa nadana na cześć botanika z początków XIX wieku, Allana Cunninghama. Aborygeni używają tej rośliny do leczenia infekcji oczu.

Choć ludzie są zwyczajnie zdumieni pięknym kształtem tego kwiatu, pytanie pozostaje – czy to wynik ewolucji, czy po prostu widzimy coś, czego tak naprawdę nie ma?

Choć debata na ten temat mogłaby trwać wiecznie, niektórzy z nas są po prostu pod wrażeniem tego, jaka piękna jest Crotalaria cunninghamii.

 

 

 

 

Źródło: elitereaders.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz