fbpx

Żabka sprzedaje maseczki ochronne bez zysku

Cena jednej maseczki w 10-paku ma wynieść 1,62 PLN. Dodatkowo sieć przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali. 

Dzisiaj sieć  Żabka  wstawia do sprzedaży 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych dostępnych do nabycia w ponad 6000 sklepach  w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. Kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

W ostatnich dniach przygotowano również pulę 500 tysięcy maseczek medycznych do nieodpłatnego przekazania szpitalom, zgodnie z dyspozycją Ministerstwa Zdrowia. Jednak największym wyzwaniem, które Żabka postanowiła podjąć, było zapewnienie możliwości nabycia, przez jak największą grupę klientów, maseczek w jak najniższej cenie.

-W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska.

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Źródło: Żabka Polska

One thought on “Żabka sprzedaje maseczki ochronne bez zysku

  • 16 kwietnia 2020 at 22:14
    Permalink

    Szkoda ze w 11 Żabkach w których wczoraj byłam od 6:00 rano nigdzie nie było już maseczek, bo ‘właśnie sprzedałam ostatnia paczkę’. Serio?? Punkt 6:00, zaraz po otwarciu drzwi, gdzie wchodziłam jako pierwsza??

    Reply

Dodaj komentarz