fbpx

Kot o dwukolorowej twarzy został ojcem. Każde z kociaków odziedziczyło po jednym kolorze

Kot o imieniu Narnia przyszedł na świat w 2018 roku. Z powodu osobliwej cechy, szybko podbił serca internautów. Niebieskooki futrzak ma głowę podzieloną symetrycznie na dwa kolory – czarny i szary.

– Kiedy Narnia się urodził, byłam niezwykle zaskoczona. Od razu wiedziałam, że jest wyjątkowy – wspomina Stephanie Jiminez, właścicielka kota.

Zwierzęta rosną szybko, jej pupil stał się dorosłym kotem oraz ojcem dwojga kociąt. Tym razem również nie obyło się bez niespodzianek.

Potomstwo Narni odziedziczyło kolor sierści po swoim ojcu, ale w zupełnie nieoczekiwany sposób. Każdy z kociaków otrzymał po jednym kolorze. Można powiedzieć, że siwowłosy Feniks i czarnowłosa Prada podzielili się po połowie urodą taty.

Właścicielka oryginalnego kota jest profesjonalnym hodowcą. Narnia był więc ojcem już wcześniej. Oprócz Prady i Phoenixa, Narnia ma dwa jasnobrązowe bliźnięta, Orfeusza i Ozannę, kruczo czarną  Roswell, szarą Różę, oraz dwóch pięknych kolorowych kociaków Polarisa i Phantoma.

W przeciwieństwie do Prady i Feniksa, pozostałe kocięta odziedziczyły po Narnii uderzające niebieskie oczy.

– To bardzo rzadkie, jest tylko kilka kotów na świecie, które są w pełni ubarwione i mają niebieskie oczy. Jest to nowy gen zwany potocznie “lodowym – powiedziała Stephanie.

Stephanie powiedziała również, że Narnia wkrótce spodziewa się kolejnego potomstwa, jego kocięta powinny się urodzić około 29 czerwca.

Narnia był wcześniej uważany za chimerę – czyli rzadkie połączenie komórek z dwóch, różnych genetycznie organizmów. Jednak, jak oświadczyła Stephanie w przeprowadzonym wcześniej wywiadzie, badania genetyczne dowiodły, że tak nie jest.

– Genetyk przeprowadzający badania znalazł u Narni tylko jedno DNA, co pozostaje dla nauki zagadką – powiedziała właścicielka nietypowego kota.

Dodaj komentarz