fbpx

Sześcioletni bohater uratował koleżankę przed porywaczem

Kaylen Woodard ma dopiero 6 lat, ale nie przeszkodziło mu to zostać wybawcą swojej starszej koleżanki.

Do zdarzenia doszło w Chicago, gdzie oboje mieszkają. Kaylen i jego 10-letnia sąsiadka Marcy bawili się razem przed domem, gdy nagle pojawił się nieznajomy mężczyzna. Napastnik chwycił dziewczynkę i próbował wciągnąć ją do zaparkowanego obok samochodu. Chłopiec nie zastanawiał się nad tym, co powinien zrobić w tej sytuacji ani chwili.

Od razu pobiegł za porywaczem i z całej siły kopnął go w nogę. Marcy wykorzystała zamieszanie, wyrwała się  napastnikowi i szybko pobiegła w kierunku domu, gdzie zaalarmowała swoją mamę.

Kobieta wybiegła przed dom, jednak nieznajomy zdążył już odjechać. Jak dotąd nie udało się go złapać, ale policja nie ustaje w poszukiwaniach. Z rysopisu wynika, że jest 18- lub 20-letnim, białym mężczyzną, o krótkich, czarnych włosach.

Kaylen szybko został lokalnym bohaterem. W wypowiedzi dla telewizji ABC7 wyjaśnił, że od razu wyczuł zagrożenie, jakie groziło jego koleżance. Wiedział, że w pobliżu nie ma nikogo dorosłego i tylko on mógł pomóc Marcy. Bez wahania zaatakował więc starszego i większego od siebie przeciwnika.
polecamy Mała dziewczynka zaraża śmiechem

Rodzice dziewczynki są niezwykle wdzięczni chłopcu, który zachował się bardzo odważnie. – To prawdziwe błogosławieństwo, że Kaylen był wtedy z Marcy – mówi mama dziesięciolatki.

 

Źródło: http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Szescioletni-bohater-uratowal-kolezanke-przed-porywaczem,wid,16640606,wiadomosc.html?smgputicaid=612d58

Dodaj komentarz