fbpx

Tatuaż zmieniający kolor pomaga monitorować stan zdrowia bez konieczności wizyty u lekarza

Postęp technologiczny umożliwia tworzenie coraz nowszych rozwiązań, dzięki którym można monitorować stan zdrowia czy aktywności. Niektóre z metod mogą być niezwykle zaskakujące jak na przykład tatuaż zmieniający kolor wraz ze stanem zdrowia.
 Tatuaż zmieniający kolor

Ta metoda może ucieszyć miłośników ozdabiania ciała, którzy być może docenią tatuaż zmieniający kolor w zależności od stanu zdrowia. Specjalny tusz  został opracowany przez naukowców z Niemiec i pomaga monitorować problemy zdrowotne.

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na ozdobienie swojego ciała w ten sposób, a tatuaże nikogo już nie zaskakują. Dzięki technologii taka forma sztuki może także zyskać dodatkową rolę.

Biotusz

Tatuaże niedawno znalazły zastosowanie w medycynie i pomagają monitorować stan zdrowia. Nowy biotusz jest pewnego rodzaju czujnikiem, który zaalarmuje o problemach zdrowotnych, zmieniając swój kolor.

W zależności od pH krwi, poziomu cukru i sodu, tatuaż „poinformuje” daną osobę o zmianach bez konieczności oddawania krwi i wizyty w gabinecie lekarskim. To szczególnie przydatne dla osób z cukrzycą lub chorobami nerek.

Zastosowanie w medycynie

Wskaźnik glukozy jest niezwykle pomocny. W zależności od poziomu cukru we krwi pacjenta kolor zmieni się z żółtego na ciemnozielony. Wykorzystywanie tatuażu w celach medycznych nie jest nową koncepcją, rozwiązanie jednak nie jest jeszcze dostępne.

Estetyczna dekoracja dyskretnie monitoruje stan zdrowia. Naukowcy mają nadzieję, że wkrótce tatuaż zostanie uznany za bezpieczny i pomoże innym dbać o zdrowie.

 

Dodaj komentarz