fbpx

Nowy wynalazek: odmładzająca czekolada

 

Czekoladę, która została opracowana po to, by zwalczać efekty starzenia, opracowali uczeni z Uniwersytetu Cambridge. Kuracja przewiduje jedzenie zaledwie jednej kostki odmładzającej czekolady dziennie. W tej objętości znajduje się tyle przeciwutleniaczy, ile zawartych jest w filecie z łososia.
Cudowna czekolada na zmarszczki nosi nazwę „Esthechoc” i zostanie zaprezentowana na londyńskim Globalnym Szczycie Innowacji i Technologii Żywienia, który odbył się na początku marca w Londynie.

Zawiera 70 proc. kakao i stanowi połączenie dwóch z najpotężniejszych przeciwutleniaczy o plejotropowych właściwościach anti-aging: flawonole w kakao i karotenoid astaksantynę.”Esthechoc” jest pomysłem dr Ivana Petyaeva, byłego badacza na Uniwersytecie w Cambridge, i założyciela firmy biotechnologicznej. Dr Petyaev wyjaśnia, że zbadanie właściwości czekolady wśród 3000 osób zajęło dziesięć lat jego grupie.

– Zaprosiliśmy do badań osoby w wieku 50 – 60 lat i jeśli chodzi o biomarkery skóry, okazało się, że powróciły do poziomu charakterystycznego dla ludzi w wieku 20 – 30 lat. A zatem poprawiła się fizjologia skóry – wyjaśnia dr Petyaev powiedział w rozmowie z „The Telegraph”.

Jak twierdzą twórcy czekolady, rezultaty kuracji mogą być zaskakujące. Przewidują, że skóra wskazująca na wiek 50-60 lat, może zostać odmłodzona do stanu 20-, 30-latka. Efekty można zauważyć już po 4 tygodniach. Eksperci zauważyli podczas testów, że po tym czasie zmniejszyły się objawy zapalne w krwi badanych osób. Zwiększyła się za to wydajność dostarczania substancji odżywczych do tkanki skórnej.

Poza tym że czekolada stanowi silny przeciwutleniacz, poprawia krążenie i nigdy nie jest szkodliwa dla osób na diecie lub ludzi z cukrzycą czy hiperglikemią, ponieważ zawiera tylko 38 kcal. Kuracja przewiduje jedzenie zaledwie jednej kostki odmładzającej czekolady dziennie. W tej objętości znajduje się tyle przeciwutleniaczy, ile zawartych jest w filecie z łososia. Spowalniają lub wstrzymują one utlenianie substancji, przez co hamują proces starzenia komórek. Eksperci wykorzystali potencjał astaksantyny, która powoduje, że złote rybki są złote, a flamingi różowe.

Słodycz nie będzie raczej dostępna w sklepach. Twórcy chcą, by czekolada była wysyłana indywidualnie do klienta i zawierała zapas na 3-tygodniową kurację. Pierwsze zamówienia można już składać od przyszłego miesiąca. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: telegraph.co.uk, esthechoc.com

Dodaj komentarz