fbpx

Rzuciła pracę, by gonić za marzeniami, teraz zarabia na swojej pasji

Opuszczenie bezpiecznej, stałej pracy w celu realizacji swojej pasji to coś, o czym skrycie marzy większość osób, nie każdy jednak ma wystarczające pokłady odwagi, aby tego dokonać.

Pochodząca z Turcji Sena Runa zrobiła to na początku tego roku. Specjalistka HR porzuciła dotychczasową karierę, teraz większość jej czasu wypełniona jest tym co kocha – tworzeniem papierowej sztuki.

2

Sena tworzy swoje dzieła przy pomocy bardzo starej techniki. Z wąskich pasków papieru, odpowiednio uformowanych, przez zagniecenie wewnętrznych warstw, powstaną niesamowite dzieła. Metoda ta popularna była w czasach renesansu.

Artystka zajmuje się ukochaną sztuką przez większość dnia, swoje prace sprzedaje w Internecie za całkiem przyzwoite pieniądze. Niektóre z jej projektów są wyceniane nawet na 2 tys. złotych. Stworzenie jednej „rzeźby” zajmuje jej średnio dzień pracy.

3

5

Sena nareszcie czuje, że robi to, co kocha. Sztuka wniosła kolory nie tylko w jej życie, ale również w życie jej klientów, zafascynowanych tworzonymi przez nią dziełami.

„Wszystko co sam tworzysz może być sztuką, więc jeśli w to uwierzysz i włożysz cząstkę siebie, powstaną naprawdę piękne rzeczy. Nagle spostrzeżesz, że wszystkim dookoła się to podoba. Jestem nowa jeśli chodzi o karierę artystyczną (tworzę od 7 miesięcy), czasem odczuwam strach, a czasem nie. Wierze w to co robię i zamierzam to robić w przyszłości.”

6   13

12

11

9

8

7

10

14

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz