fbpx

Piękne druhny z Chotowej wzięły udział w sesji do kalendarza strażackiego

57dbb0c20b9dc_osize933x0q70h599015

Ochotnicza Straż Pożarna w Chotowej (gm. Czarna) będzie mogła pochwalić się kalendarzem strażackim, jakiego jeszcze w regionie nie było. Na ilustracjach poszczególnych miesięcy piękniejszą stronę OSP prezentować będą piękne, młode strażaczki.

Pomysł na oryginalny kalendarz wyszedł od samych dziewcząt. – Zaproponowały, że chętnie będą pozować do zdjęć, aby w ten sposób pomóc jednostce. Ewentualny zysk ze sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie bowiem na zakup nowego sprzętu, który przyda nam się podczas akcji ratowniczych – wyjaśnia Łukasz Gajewski, naczelnik OSP w Chotowej.

 

57dbb0c2ee16e_osize933x0q70h026632

Zdjęcia do kalendarza wykonuje Natalia Cygan, fotografik z zamiłowania, studentka wydziału grafiki na tarnowskiej PWSZ, a jednocześnie – podobnie jak wszystkie fotografowane przez nią druhny – członkini żeńskiej drużyny pożarniczej, która działa przy OSP w Chotowej.

Uprzedzając pytania potencjalnych nabywców kalendarza, na pewno nie będzie zdjęć „rozbieranych”. – Jesteśmy porządną jednostką i do akcji wyjeżdżamy w ubraniu, więc tego typu zdjęcia nie wchodzą w grę – wyjaśnia Cygan.

 

Czytaj więcej na tarnow.naszemiasto.pl

Foto: Natalia Cygan/OSP Chotowa

Dodaj komentarz