fbpx

Urodziła 13 km nad Ziemią. Pomogła załoga samolotu

 

Miesiąc temu w samolocie linii lotniczych Turkish Airlines lecącym z Konkary w Gwinei do Wagadugu w Burkina Faso jedna z kobiet zaczęła nagle rodzić. Maszyna nie zdążyła wylądować awaryjnie, a dziecko przyszło na świat dzięki załodze w trakcie lotu.

Dziewczynce, która urodziła się 13 km na Ziemią, dano na imię Kadiju. Zarówno ona jak i jej matka czują się dobrze. Personel pokładowy musi być przygotowany na różne sytuacje, również na podniebne porody, dlatego cała akcja poszła bardzo sprawnie. Już po wylądowaniu maszyny obie panie trafiły do szpitala, a na Twitterze Turkish Airlines pojawiło się zdjęcie dziecka i ekipy, która pomogła mu przyjść na świat.

Mała Kadiju może skorzystać z przywileju tego, że przyszła na świat w samolocie, ponieważ ma prawo dostać albo paszport kraju, którego obywatelką jest jej matka, albo państwa, w którego przestrzeni powietrznej się narodziła. Inne zdanie ma na ten temat ONZ, która z kolei uważa, że w takiej sytuacji dziecko powinno zostać obywatelem kraju, w którym został zarejestrowany samolot, w jakim doszło do porodu. Ponieważ Kadiju narodziła się na pokładzie maszyny tureckich linii lotniczych, mogłaby otrzymać paszport Turcji, jednak tak naprawdę wszystko zależy od przepisów tego kraju oraz czy jej matka będzie chciała się ubiegać dla swojej córki o tureckie dokumenty.

Czytaj więcej na: podroze.onet.pl

One thought on “Urodziła 13 km nad Ziemią. Pomogła załoga samolotu

  • 29 listopada 2017 at 20:10
    Permalink

    dobra akcja, latający bobas

    Reply

Dodaj komentarz