fbpx

Według tego niekonwencjonalnego sędziego 90% osób, które otrzymały „kreatywną karę”, nigdy nie wróciło na salę sądową.

 

W Painesville, Ohio, Michael Cicconetti robi coś innego, niż reszta sędziów.  Ludzie, którzy stawiają się na jego rozprawach, nigdy nie wiedzą, czego mogą się spodziewać.

W ciągu 21 lat jako sędzia, Michael stworzył coś, co nazywa się „kreatywną sprawiedliwością” – metoda ta przewiduje niespodziewane kary dla winnych.

Oto kilka z jego szalonych kar:

 1. Parę przyłapano na seksie w parku. Kara? Para musiała wysprzątać cały park oraz pozbierać wszystkie zużyte prezerwatywy. Musieli też umieścić ogłoszenie w miejscowej gazecie przepraszając wszystkich, którzy ich widzieli.
 2. Kobieta, która porzuciła w lesie 35 kociąt, w ramach kary sama musiała spędzić noc w lesie, w środku listopada, bez jedzenia, wody i namiotu. Gdy w nocy zrobiło się bardzo zimno otrzymała zgodę na rozpalenie ognia.
 3. Mężczyzna obraził policjantów i nazwał ich „świniami”. W tamach kary musiał stać na rogu ulicy ze 170 kg świnią oraz napisem mówiącym „To nie jest policjant”.
 4. Mężczyzna, który kierował po alkoholu został wysłany za karę do najbliższej kostnicy. Tam musiał oglądać ofiary wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców jeżdżących na podwójnym gazie.
 5. Kobieta w Ohio została uznana winną, gdy odmówiła zapłaty taksówkarzowi. Kara? Musiała przejść trochę ponad 48 km, tyle, ile przejechała.
 6. Mężczyzna ukradł pieniądze Armii Zbawienia, które przeznaczone były dla bezdomnych. Jego karą było spędzenie całego dnia na ulicy jako bezdomny.
 7. Kilku licealistów pocięło opony autobusu szkolnego. Przez to, następnego dnia anulowano wycieczkę dla podstawówki. Winni musieli zorganizować dla tych dzieci piknik.

To, co jest wspaniałe w tych karach, to fakt, iż ludzie wydają się rozumieć swoje błędy. Według Cicconettiego 90% osób, które otrzymały „kreatywną karę”, nigdy nie wróciło na salę sądową. To wiele mówi!

 

Czytaj więcej na: doceniac.com

One thought on “Według tego niekonwencjonalnego sędziego 90% osób, które otrzymały „kreatywną karę”, nigdy nie wróciło na salę sądową.

 • 7 października 2023 at 10:08
  Permalink

  Nie wrócili na salę sądową bo to nie byli przestępcy tylko zwykli ludzie, którzy coś tam “przeskrobali”.

  Reply

Dodaj komentarz