fbpx

Polska firma zbuduje dom bez pozwolenia i na dowolnej działce. Cena? – 2 tys. zł za metr

Jedni widzą w nich kawałek złomu, inni w ogóle nie zwracają na nie uwagi. Polska firma nauczyła się tworzyć z nich istne architektoniczne perełki. Z kontenerów są w stanie wyczarować mieszkanie, siłownię, restaurację czy biuro. I to za niewielkie pieniądze.

Co dzień po morzach i drogach całego świata przewozi się miliony kontenerów. W tych stalowych pojemnikach wozi się elektronikę, samochody, jedzenie – dosłownie wszystko. Ale to niejedne ich zalety. Polska firma produkuje z nich funkcjonalne i estetyczne domy, biura i pawilony użytkowe.

Dom z kontenera ma też jeszcze jedną ważną zaletę: jest tani. Podstawowa wersja o powierzchni prawie 29 m kw. to wydatek 55 300 zł netto. Do tego trzeba doliczyć podatek, koszt transportu i złożenia, ale nie są to porażające koszty.

Warszawska firma przerabia kontenery na pawilony, najczęściej robią to na konkretne zlecenie klienta, dopasowują projekt ściśle do jego potrzeb.

Robili już punkty gastronomiczne, przenośne restauracje, punkty sprzedaży, biura i nawet bardzo wymyślne domki. Niedawno dla klienta z Czech wyprodukowali pawilon, który stanie w ogrodzie i będzie spełniał funkcję przydomowej siłowni i sauny.

Dość częstym zamówieniem jest placówka gastronomiczna. Po polskich festiwalach muzycznych jeździ kontener wyprodukowany na zlecenie producenta piwa. W kilku miastach stoją bary z kiełbaskami.

– Najczęściej przerabiamy kontenery używane, ale na życzenie klientów możemy kupić też fabrycznie nowe. Są oczywiście droższe, ale za to pozbawione wszelkich wad. Wiadomo, że podczas transportu kontenery nabywają wgnieceń czy innych drobnych uszkodzeń. Większość z nich możemy też zamaskować nakładając dodatkową elewację – mówi Szymon Nagórski.

– Nie jesteśmy na stałe związani z jakimś miejscem. Można więc znaleźć sporo atrakcyjnych działek, na których postawienie standardowego domu w ogóle nie byłoby możliwe. Domek z kontenera można łatwo złożyć i przewieźć z zupełnie inne miejsce, w końcu idealnie nadaje się do transportu.

Taki pawilon nadaje się do zamieszkania nie tylko latem. Jego ściany mają świetną izolację z poliuretanu i są wykończone od wewnątrz płytami gipsowo-kartonowymi, pociągniętymi gładzią i pomalowanymi. Stolarka okienna jest wykonana z PCV, a instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne są poprowadzone w ścianach i podłodze.

Instalacje wyprowadzone są na zewnątrz i przystosowane do podłączenia do infrastruktury na danym terenie. Od konsultacji i zamówienia kontenera do jego postawienia mija stosunkowo mało czasu, trwa to od 4 do 6 tygodni. Ekipa stawia go w zaledwie jeden dzień. S

Całoroczne obiekty kosztują na ogół ok. 2 000 zł za metr kwadratowy powierzchni zabudowy. Do tego trzeba doliczyć transport kontenera – od 1 do 3 000 zł. Montaż dwóch modułów to nakłady w wysokości 2 000 – 3 000 zł.  Dokładne ceny zależą od szczegółów zamówienia. To po prostu domek szyty na miarę.

Więcej na: innpoland.pl, fot. flexicube.pl

Dodaj komentarz