fbpx

98-letnia mama wprowadziła się do domu opieki, żeby zająć się swoim synem

98-letnia Ada Keating postanowiła zamieszkać w domu opieki Moss View, po tym jak uznała, że jej 80-letni syn Tom potrzebuje więcej towarzystwa i troski.

Matkę i syna łączy wyjątkowa więź – Tom nigdy nie wziął ślubu i całe życie mieszkał u boku Ady, aż do roku 2016. Wtedy ze względów zdrowotnych musiał zostać rezydentem ośrodka Moss View w Huyton w Liverpoolu.

Niespełna rok później jego mama postanowiła do niego dołączyć, by pomóc w opiece nad nim. Teraz są nierozłączni i uwielbiają razem oglądać serial ”Emmerdale”.

Ada codziennie wieczorem życzy Tomowi dobrej nocy, a rano przychodzi, by powiedzieć ”dzień dobry”.  Mówi mu też, że idzie na śniadanie albo do fryzjera, żeby jej nie szukał zestresowany. Za każdym razem, kiedy wraca, przychodzi go uściskać, bo jak sama podkreśla:

”Nigdy nie przestajesz być mamą”.Tom również jest bardzo zadowolony z obecnego obrotu spraw. Opieka w Moss View jest doskonała, a on się cieszy, że częściej widuje się z mamą, od kiedy mieszka w tym samym miejscu. Choć czasem upomni go, by się dobrze zachowywał.

Krewni, którzy regularnie odwiedzają dom opieki, są szczęśliwi, że Ada i Tom są razem.

Kierownik domu opieki Philip Daniels mówi: „To bardzo poruszające – patrzeć na bliską relację Toma i Ady. Cieszymy się, że czują się tu dobrze i udało nam się zaspokoić ich potrzeby. To niezwykle rzadki widok, żeby w tym samym domu opieki byli rodzice i ich dzieci. Chcemy, żeby ich wspólny czas był tutaj wyjątkowy. Są nierozłączni”.

Zanim Tom przeszedł na emeryturę, pracował jako malarz i dekorator w firmie budowlanej. Jego matka była pielęgniarką w szpitalu Mill Road.

Źródło: independent.co.uk, dailymail.co.uk

 

Dodaj komentarz