fbpx

„Wilk i Zając” wrócą na ekrany

Emitowany w czasach Związku Radzieckiego popularny film animowany „Wilk i Zając” (rosyjski tytuł: „Nu, pogodi!”) wróci na ekrany. Z okazji 50 rocznicy wyprodukowania tej kreskówki, rosyjskie studio filmowe Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków.

Nowe przygody „Wilka i Zająca” mają trafić na ekrany późną wiosną przyszłego roku.

 – W związku z pięćdziesięcioleciem naszych bohaterów Sojuzmultfilm rozpoczyna prace nad nowym cyklem filmów animowanych o Wilku i Zającu – poinformowała szefowa studia Juliana Słaszczewa, podczas czwartkowego forum kulturalnego w Petersburgu.

– Bardzo chcemy, aby nasze dzieci, podobnie jak my, pokochały tę kreskówkę – mówiła Słaszczewa, cytowana przez rządową „Rossijskoj Gazietę”.

Docelowo powstać ma 26 odcinków kreskówki.

Informację o wznowieniu „Wilka i Zająca” skomentowała również wicepremier Rosji Olga Gołodiec – To będzie prezent dla najmłodszego pokolenia Rosjan.

Kultowy serial

Animowany serial „Wilk i Zając” ma w Rosji status kultowego. W sondażu przeprowadzonym w lecie tego roku, 65 procent Rosjan wskazało go jako swój ulubiony film animowany. 80 procent badanych oznajmiło, że widziało wszystkie odcinki. „Wilk i Zając” był produkowany w ZSRR od 1969 roku.

700 milionów wyświetleń

„To absolutny fenomen w animacji rosyjskiej. Mimo tylu lat, które upłynęły od pokazania pierwszego odcinka, serial dotychczas pozostaje jednym z najbardziej popularnych w Rosji” – komentuje agencja RIA Nowosti.

Były szef Sojuzmultfilma powiedział agencji, że co miesiąc wyszukiwarki przetwarzają miliony zapytań dotyczących kreskówki, zaś odcinki serialu zgromadziły około 700 milionów wyświetleń.

Źródło: polsatnews

Dodaj komentarz