fbpx

Pierwszy Smartwatch dla osób niewidomych

To pierwszy taki smartwatch dla osób niewidomych. Nowoczesne rozwiązania zwiększają komfort codziennego życia a dla osób niewidomych mogą oznaczać rewolucję. Jeszcze niedawno w bibliotekach próżno było szukać książek brajlowskich. Dzisiaj na rynku dostępne są inteligentne urządzenia nawigujące, które całkowicie odmieniają życie osób niewidomych.

Eric Kim zauważył, że uczniowie niewidomi i niedowidzący muszą stale dźwigać ciężkie książki brajlowskie, podczas gdy ich widzący koledzy, mają nieograniczony dostęp do informacji przez swoje urządzenia mobilne. Zainspirowało go to do opracowania taniego smartwatcha, który będzie w stanie komunikować się z użytkownikiem za pomocą alfabetu Braille’a.

Pierwszy smartwatch dla niewidomych

Dot Watch, to pierwszy inteligentny zegarek stworzony specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących. Poręczne urządzenie zamiast przedstawiania informacji za pomocą tekstu i grafiki, używa odświeżanego interfejsu brajlowskiego. Wyświetlacz składa się z 24 czujników dotykowych i wykorzystuje komórki elektrodynamiczne do przekazywania informacji. Z pomocą tych czujników urządzenie wie, kiedy palec użytkownika znajdzie się na ostatniej literze na ekranie i natychmiast odświeża ekran “wyświetlając” nowe informacje.

Oprócz typowych dla zegarka funkcji takich jak alarm, akcelerometr i wyświetlanie czasu, zegarek może również wyświetlać powiadomienia z mediów społecznościowych, wiadomości tekstowe, kierunki i inne konfigurowalne informacjie. Ponadto Dot to otwarty system, więc każdy może pod niego rozwijać aplikacje.

Producent angażuje się w pomoc w krajach rozwijających się

Do tej pory z 13 różnych krajów zamówiono 140 tysięcy zegarków. Wersja angielska i koreańska będą dostępne od pierwszego kwietnia 2017 roku i będą kosztować około 290 dolarów. Firma Dot Inc. pozyskała od inwestorów ponad 5 milionów dolarów i zabezpieczyła 31 patentów. Pretenduje do bycia liderem na rynku urządzeń wspomagających życie osób niewidomych i niedowidzących.

Spółka podejmuje również aktywne działania w celu poprawy znajomości języka Braille’a w krajach rozwijających się. W porozumieniu z Agencją Współpracy Międzynarodowej Korei dostarczą urządzenie Mini Dot do 1 mln osób niewidomych i niedowidzących w Kenii.

Źródło: pomijane.pl

Dodaj komentarz