fbpx

Na Bemowie w Warszawie deweloper zamiast wyciąć, ostrożnie przesadził 29-tonowy dąb. Brawo!

Na działce, na której ma stanąć budynek, rósł ogromny, 29-tonowy dąb szypułkowy. Niestety kolidował z planami budowy. Większość firm deweloperskich w takim przypadku starałaby się o pozwolenie na wycięcie drzewa. NC Investment podjęło jednak inną decyzję. Postanowiono je przenieść.

Jak informują pracownicy firmy, przesadzanie trwało pięć godzin i zakończyło się pełnym sukcesem.

Firma stara się promować takie działania w całej branży deweloperskiej. Prezes firmy tłumaczy, że to odpowiedź na utratę części polskiego drzewostanu i szerzej pojętej zieleni, która wynika z nowych możliwości prawnych.

– Zachęcamy środowisko zawodowe firm deweloperskich do analizowania, czy nie warto ratować zdrowego, pełnowartościowego drzewostanu kolidującego z budową. Staramy się promować tę ideę, nawet jeśli wydaje się ona nieco idealistyczna – dodaje Piotr Laszkiewicz.

Brawo! Takich zdroworozsądkowych działań trzeba więcej!

 

Zobaczcie całą akcję pod poniższym linkiem:

https://wp.tv/i,deweloper-przesadzil-wazace-29-ton-drzewo-,mid,2015446,cid,4051,klip.html?ticaid=61ad44

 

Czytaj więcej na:  metrowarszawa.gazeta.pl

Foto: NC Investment

 

One thought on “Na Bemowie w Warszawie deweloper zamiast wyciąć, ostrożnie przesadził 29-tonowy dąb. Brawo!

  • 27 lutego 2018 at 00:42
    Permalink

    Przesadzanie w taki mróz !!!! Wiadomo tańsze było dla dewelopera. A kto zadba o te drzewo po przesadzeniu? Żeby się przyjęło trzeba wielu zabiegów. Widziałam już kilka drzew po przesadzeniu i pomimo, ze były poddawane zabiegom i podlewane sporo z nich sie nie przyjęło.

    Reply

Dodaj komentarz