fbpx

64-letnia pływaczka spełniła marzenie życia

1

fot. Facebook

Diana Nyad spełniła marzenie życia: przepłynęła wpław Cieśninę Florydzką bez klatki zabezpieczającej przed rekinami. Łącznie 177 kilometry. 64-letnia pływaczka zawsze otwarcie mówiła o tym, że jest lesbijką.

Była to piąta próba Nyad przepłynięcia z Kuby na Florydę bez klatki zabezpieczającej: pierwsza miała miejsce 35 lat temu. W zeszłym roku Amerykanka musiała przerwać po 96 kilometrach – została poparzona przez meduzy. 64-letnia Nyad nie poddała się jednak: w sobotę ruszyła z Hawany, po 52 godzinach była na Florydzie. Pływaczka miała specjalną maskę na twarzy chroniącą ją przed meduzami i rękawiczki. Jej ekipa odstraszała rekiny sprzętem generującym słabe pole magnetyczne.

Dianie Nyad pogratulował sam Barack Obama: „Nigdy nie rezygnuj z marzeń!” – napisał na Twitterze prezydent USA. Po dopłynięciu na Florydę, Nyad powiedziała dziennikarzom: „Mam trzy przesłania. Pierwsze: nigdy nie powinniśmy się poddawać. Drugie: nigdy nie jesteśmy za starzy, by spełniać swoje marzenia. Trzecie: to wygląda na samotny sport, ale tak naprawdę to drużyna”.

Diana Nyad o swoich 64. urodzinach:

Polecamy też świetny wykład Nyad dla TED (z polskimi napisami):

 

 

 

Źródło: http://queer.pl/news/194068/64-letnia-plywaczka-spelnila-marzenie-zycia

Dodaj komentarz