fbpx

Rekordowe zanurzenie na dno Rowu Mariańskiego. Victor Vescovo zdobywa kolejną głębinę

Victor Vescovo amerykański podróżnik i odkrywca podczas swojej najnowszej misji zanurzył się w batyskafie na dno najgłębszego miejsca na Ziemi. Rekordowe nurkowanie na dno głębi Challengera w obrębie Rowu Mariańskiego wykonał na głębokość około 10 928 metrów.

Zanurzenie to jest najgłębszym jak dotąd wykonanym przez człowieka, od poprzedniego, w wykonaniu Jamesa Camerona.

Zanurzenie do głębi Challengera wykonane 26 marca 2012 r. batyskafem pilotowanym przez reżysera osiągnęło głębokość 10 898 metrów i trwało około 3 godziny. Cała wyprawa w tym: zejście 2 h 36 min, wynurzenie 70 min trwała 6 godzin i 50 minut.

Vescovo na dnie najgłębszego miejsca na ziemi spędził 4 godziny, (248 minut) poświęcając je na cele badawcze.

Vescovo tym samym jest pierwszym człowiekiem, który wielokrotne,  samotnie zanurzył się w pojeździe badawczym na dno największych głębin na naszej planecie.

Batyskaf Triton Submarines, zaprojektowany został do nurkowania w najbardziej niedostępnych częściach naszego oceanu. Jednostka o długości 4,57 metra i wysokości 3.65 metra ma tytanowy kadłub o grubości 3,5 cala (8,9 cm), mogący pomieścić dwie osoby.

Czytaj więcej na: bluelife.pl

One thought on “Rekordowe zanurzenie na dno Rowu Mariańskiego. Victor Vescovo zdobywa kolejną głębinę

  • 19 maja 2019 at 01:01
    Permalink

    1.38 min jest mowa o 5 oceanach. o ile wiem to sa 3: Spokojny, Atlantycki i Indyjski. Mowi sie tez o 4tym: Arktyczny. Ale o piatym nie slyszalem

    Reply

Dodaj komentarz