fbpx

Rzadki widok, Kraków na tle Tatr. Zwykle góry zasłania smog

Krakowski fotograf Jan Ulicki, ma w ostatnim czasie zamiłowanie do widoku Tatr z elementami panoramy Krakowa. Artysta podzielił się ostatnio pięknym kadrem z widokiem na Krywań. Taki widok jest szczególnie rzadki, ponieważ miasto od lat pokryte jest smogiem.

– Zdjęcie wykonałem w piątek, korzystając z okazji, że powietrze miało genialną jakość. Taki stan utrzymuje się w Krakowie do dzisiaj i pozwala nam podziwiać górskie szczyty z bardzo dużych odległości – mówi Jan Ulicki w rozmowie z WP.

Dzięki śledzeniu prognoz pogody oraz internetowym kamerkom, można dosyć łatwo sprawdzić poziom widoczności. Jednak tak przejrzysty widok zdarza się niezwykle rzadko.

– Aby było tak dobrze widać góry, musi się na siebie nałożyć wiele czynników, ale zazwyczaj mamy szansę je dostrzec po dużych wichurach, które oczyszczają powietrze – tłumaczy Ulicki.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dwa (chyba) najbardziej rozpoznawalne obiekty Polski i Słowacji na jednym zdjęciu 🙂 . Wawel 🇵🇱 i Krywań 🇸🇰 podczas dzisiejszego zachodu słońca! . Wieje od kilku dni niemiłosiernie, co pozwala nam podziwiać bardzo dalekie obszary dzięki super przejrzystości powietrza 🙂 . Dziś udało się złapać taki oto obrazek 🏔 . 🇬🇧 Wawel Castle and Krivan at Tatra Mountains 🙂 . #krivan #kriváň #krywan #beautifulslovakia #slovakwild #horyapriroda #thisisslovakia #tatry #tatrymountains #tatramountains #vysoketatry #tatromaniacy #góromaniacy #tatry_official #tatrasadventures #wawelcastle #wawel #churchesandcastles #discover_europe #krakow #malopolska #pocztowkazpolski #pictures_from_poland #mojapolska #naszapolska #ulicki

Post udostępniony przez Jan Ulicki Photography 📷 (@ulicki.pl)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Poniedziałkowa super widoczność na Tatry i Kraków ❤️ . Człowiek, który mieszka na 3 piętrze w bloku, a jego informatorzy milczą może się posiłkować jedynie kamerkami z @krakow_pl , a konkretnie tą z Zakola Wisły 🙂 . Bardzo często z niej korzystam by zobaczyć czy szykuje się nad Krakowem jakiś fajny ‘warun’ , a często również po to, by zobaczyć na nich zarys Tatr. Wiele razy jest tak, że przy dobrej widoczności widać je bardzo dobrze i wtedy wiem, że pasuje mi ruszyć swoje 4 litery i coś sfotografować 🙂 . Tego dnia, czyli 2 marca 2020 widać było, że jest super przejrzystość i widać lekkie zarysy gór. W takich chwilach w głowie mam zawsze kłębek myśli, gdzie uderzyć 🙂 Wybór padł na słynne już Trojanowice i okazało się, że nie tylko ja miałem ten pomysł 🙂 (Pozdrawiam Bartka 😉 ) . W Krakowie brakuje oczywiście zieleni, która dodała by zdjęciu niesamowitej mocy, ale wytrwale wyczekując promieni słońca udało się choć trochę ocieplić ten ponury wizerunek Krakowa 🙂 . Dodatkowo do zrobienia tego zdjęcia użyłem filtra polaryzacyjnego, który uwydatnił ośnieżone góry i dodał im sporo kontrastu 🙂 . #natgeoyourshot #tatromaniacy #góromaniacy #polskiegóry #tatry_official #tatryzkrakowa #ulicki #widokzkrakowa #wawel #tatranskynarodnypark #tatrasadventures #beautifulslovakia #krakow #malopolska #pocztowkazpolski #magicznapolska #polandsights #super_polska #naszapolska #pictures_from_poland #world_of_poland #tatromaniak #tatrymountains #natgeopl #focuspl #benrofif28cib2

Post udostępniony przez Jan Ulicki Photography 📷 (@ulicki.pl)


Źródło: wp.pl, ulicki.pl, instagram.com/ulicki.pl, fot Jan Ulicki

Dodaj komentarz