fbpx

30 lat temu zawarł pakt, że podzieli się wygraną na loterii – dotrzymał słowa

Dwóch przyjaciół z Wisconsin zawarło w 1992 roku pakt, który przypieczętowali uściskiem dłoni. Joe Feeney i Tom Cook obiecali sobie, że jeśli któryś z nich wygra na loterii Powerball, podzielą się nagrodą. Po 30 latach Cook trafił na szczęśliwy los i dotrzymał słowa – czytamy w serwisie BBC News.

Joe Feeney że był w niemałym szoku, kiedy zadzwonił do niego przyjaciel z informacją, że podzieli się  z nim wygrana o wartości 22 mln dolarów. Obaj mężczyźni mieszkają w rejonie Menomonie w stanie Wisconsin.

Feeney i Cook mogli otrzymać pełną kwotę, gdyby zdecydowali się na wypłacenie jej w ratach. Zdecydowali się jednak na wypłatę wygranej w gotówce, w wysokości około 16,7 mln dolarów, co oznacza, że – po potrąceniu podatków – każdy zabierze otrzyma około 5,7 mln dolarów.

Kiedy Cook dowiedział się o wygranej, postanowił przejść na emeryturę. Oznajmił że nie może się doczekać, kiedy będzie mógł spędzać więcej czasu z rodziną. Feeney jest już emerytem.

Cook kupił zwycięski bilet na Powerball na losowanie 10 czerwca za 2 dolary w sklepie w Menomonie. Szansę na wygranie głównej nagrody w w tej loterii szacuje się na jeden do 292 mln.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz