fbpx

Wspólny projekt Lego i Ikei który zadowoli dzieci i rodziców

Owocem współpracy firm Lego i Ikea jest bardzo praktyczny system przechowywania zabawek w pudełkach. Na ich powierzchni można budować z klocków, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Chociaż nowe rozwiązanie na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo proste, kryje w sobie duży potencjał.

Pudełka dostępne będą w czterech rozmiarach, ich powierzchnia będzie miała strukturę klocków, będzie można do niej przyczepiać inne elementy. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu wszystkie części pozostaną na swoim miejscu, a pudełko stanie się małym dziełem sztuki, stworzonym z dziecięcej wyobraźni.

– Bygglek to więcej niż pudełka. To przeplatanie się przechowywania i zabawy. Zapewnia rodzinom gamę produktów, która pomaga stworzyć przestrzeń do większej zabawy w ich codziennym życiu – pobudzając kreatywność i umożliwiając wspólną zabawę. To możliwość odtwarzania, projektowania fajnych kreacji i powrotu do nich, aby przerobić, dołożyć lub zacząć od nowa – powiedział na konferencji prasowej Rasmus Buch Løgstrup, projektant pracujący dla LEGO.

Przyjemne z pożytecznym

Kolekcja stworzona została przy współpracy z psychologami dziecięcymi, którzy tłumaczyli, że rozrzucone klocki LEGO to dla dziecka niekoniecznie bałagan. Przypomina im to bardziej paletę kolorów, z których mogą czerpać inspirację i tworzyć. Często jednak rodzice sądzą inaczej. Projektanci obrali sobie więc na cel stworzenie dobrego rozwiązania zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, czyli przechowywanie będące częścią zabawy.

– Kolekcja Bygglek doskonale komponuje się z innymi produktami IKEA, dzięki czemu kreatywność Twoich dzieci może stać się ładną i niepowtarzalną dekoracją w domu – oświadczył w swoim komunikacie Andreas Fredriksson, projektant w firmie IKEA.

Nowy produkt miał się pojawić w sklepach już od 1 października, czy ktoś z Was już go wypróbował?

Dodaj komentarz