fbpx

Hiszpańskie szkoły prowadzą zajęcia na świeżym powietrzu

Dzięki cieplejszej pogodzie, w Hiszpanii przybywa szkół, które organizują zajęcia na świeżym powietrzu – w parkach czy na plaży.

Chociaż w roku szkolnym 2020-2021 Hiszpańskie szkoły prowadziły stałe zajęcia w trybie stacjonarnym, nie zmienia to faktu, że stanowi to potencjalną drogę do rozprzestrzeniania się wirusów. Pojawiają się zatem pomysły, aby organizować zajęcia poza budynkami szkoły.

Jesienią ubiegłego roku, dyrektorzy szkół w niektórych regionach kraju, zgodzili się na tymczasowe prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu. W większości przypadków lekcje w takiej formie odbywały się na dziedzińcach szkolnych lub boiskach należących do placówki oświatowej.

Jak podaje dziennik „El Mundo”, jesienne zajęcia poza budynkiem szkoły nierzadko prowadzone były na terenie miejskich parków w katalońskich miastach. Część zajęć odbywała się również na plażach, jednak za względów logistycznych nauczyciele rzadko decydowali się na to miejsce.

Jednym z nielicznych hiszpańskich regionów, w których nie brakuje zajęć nad brzegiem morza, jest Murcja, na południowym wschodzie. Z inicjatywy lokalnych władz od tegorocznej wiosny rozwijany jest tam projekt o nazwie Fresh Air.

Dzięki porozumieniu lokalnych władz oświatowych regionu Murcji i niektórych szkół regionu część dzieci pobiera zajęcia lekcyjne przy plaży Nietos. Uczniowie codziennie zasiadają na szkolnych krzesłach ustawionych przy brzegu morza.

Poza nietypowym otoczeniem wszystko inne jest jak w tradycyjnej szkole: tablica, nauczyciel i zadania lekcyjne, które trzeba rozwiązywać pomimo wakacyjnego otoczenia.

Dodaj komentarz