fbpx

Historia 74-latka poruszyła właściciela mieszkania. Postanowił zwrócić mu cały czynsz, który zapłacił

Trudna sytuacja mieszkającego w miejscowości Shirebrook 74-letniego Polaka wzruszyła Anglików. Od pięciu lat mężczyzna pracuje w Wielkiej Brytanii jako magazynier, zarabiając na leczenie chorej na raka żony. Pan Zbigniew wszystkie pieniądze przekazuje rodzinie w Polsce.

Sytuacja Polaka wyszła na jaw dopiero wtedy, gdy nieruchomość, w której mieszka, zyskała nowego właściciela, który chciał zrobić remont kosztem najemcy. Niestety pan Zbigniew stosunkowo słabo mówi po angielsku i nie wiedział, o co chodzi, dlatego nowy właściciel skontaktował się z jego synem Kamilem.

Syn 74-letniego Zbigniewa opowiedział właścicielowi historię swojego ojca. Jego słowa cytuje lokalny serwis „Derbyshire Times”. „Mój ojciec zostawił wszystko, aby przenieść się do Wielkiej Brytanii. Zrobił to, żeby pomóc mamie” – komentował mężczyzna.

Historia 74-latka poruszyła właściciela mieszkania. Postanowił zwrócić cały czynsz, który zapłacił mu pan Zbigniew od momentu, gdy nabył nieruchomość. Była to kwota obejmująca opłaty za trzy miesiące. „Kiedy odkryłem, przez co przechodzi Zbigniew postanowiłem mu pomóc” – komentował.

Zwrot czynszu był małym gestem, który, mam nadzieję, w jakiś sposób sprawi, że cieplej pomyśli o swoim pobycie w Wielkiej Brytanii – dodał właściciel nieruchomości.

 

Źródło: o2.pl

Foto ilustracyjne

 

Dodaj komentarz