fbpx

Niezwykłe znalezisko na plaży w Anglii – skrzynia pełna skarbów

Kobieta, podczas sprzątania plaży, znalazła skrzynię pełną skarbów. “Wciąż jestem w szoku” – powiedziała Jennie Fitzgerald w wywiadzie dla BBC.

Jennie Fitzgerald wybrała się z rodziną na weekend w przyczepie kempingowej, w okolice Happisburgh w hrabstwie Norfolk na północ od Londynu.

Kobieta 20 marca w niedzielę sprzątała plażę. Kiedy zamierzała już wrócić do bliskich, zauważyła zakopany w piasku kawałek drewna o nietypowym kształcie.

— Zauważyłam, że ma mosiężny zamek. Była to skrzynia skarbów — powiedziała BBC 38-latka.

Jennie Fitzgerald zadzwoniła do swojego męża, prosząc, by przyszedł na miejsce. Kiedy już wspólnie wrócili do przyczepy kempingowej, oczyścili skrzynię z piasku. Po chwili udało się im ją otworzyć.

— Zaczęły wypadać monety, potem klejnoty, zegarek kieszonkowy, żelazny klucz i srebrny uchwyt na zapałki z wygrawerowanym imieniem Ernest. Ostatnią rzeczą była duża, ozdobna butelka perfum. Byłam w szoku, po prostu siedziałam i patrzyłam się na wszystkich – relacjonowała kobieta.

W skrzyni znajdowało się łącznie 100 monet, głównie z epoki wiktoriańskiej, niektóre są jednak starsze — datowane na czas panowania króla Jerzego III (1760-1820).

Niektóre monety wyglądały na rzymskie — twierdzi Fitzgerald.

Według 38-latki, wiele wskazuje na to, że sama skrzynia również pochodzi z epoki wiktoriańskiej. Na kłódce znajduje się mała korona i symbol VR.

Kobieta przekazała skrzynię Radzie Hrabstwa Norfolk. Specjaliści mają wycenić zawartość przedmiotu, a także ustalić do kogo mógł należeć.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz