fbpx

Kobieta wchodzi codziennie do metra tylko po to, żeby posłuchać reklamy nagranej przez jej męża w 1950 r.

W Londynie jest kobieta, która codziennie wchodzi do metra i siedzi na ławce tylko po to, żeby posłuchać reklamy nagranej przez jej męża w 1950 roku.

Margaret McCollum po śmierci Oswalda siedzi na ławce i czeka, aż usłyszy głos swojego męża. Nagranie stało się jednym z najsłynniejszych londyńskich komunikatów dźwiękowych skierowanym do pasażerów kolei podziemnej, który mówi o tym, aby zachować ostrożność podczas przekraczania odstępu między pociągiem a peronem.

Oswald zmarł w 2003 roku, pozostawiając ogromną pustkę w sercu Margaret. Ot tamtego momentu kobieta znalazła sposób, aby choć na chwilę poczuć obecność swojego męża.

Po latach ciepły głos Oswalda został jednak  zastąpiony przez „zimne”, elektroniczne nagranie. Zmartwiona tym faktem Margaret poprosiła zarząd londyńskiego metra o taśmę z nagraniem głosu jej męża, aby mogła słuchać go w domu. Kiedy zarządcy poznali jej niesamowitą historię, postanowili wrócić do starej wersji ogłoszenia na jednym z przystanków, znajdującym się blisko jej domu — Embankment Northern Line.

Dziś wszyscy pasażerowie mogą na własne uszy usłyszeć głos Oswalda Laurence’a, który jest świadectwem pięknej, wiecznej miłości dwojga ludzi.

Dodaj komentarz