Jeżeli chcesz sprawdzić swój tok myślenia i działania zrób prosty test. Spójrz na poniższy obrazek. To, co zauważyłeś jako pierwsze, daje odpowiedź. Pamiętaj, żeby zdecydować szybko, bez zastanawiania się i dopatrywania.  Co widzisz na tym obrazku: kota czy mysz?

Jeśli jako pierwsze zobaczyłeś kota

W życiu nie skupiasz się na szczegółach. Bardziej interesuje cię szeroka perspektywa. Raczej nie należysz do osób drobiazgowych. Często przymykasz oko i sobie odpuszczasz. Nie jesteś perfekcjonistą. Ważny dla ciebie jest całościowy efekt. Poszczególnie składniki mają mniejsze znaczenie.

Nie jesteś człowiekiem, który dokładnie planuje i skrupulatnie trzyma się wytycznych. Lubisz improwizować. Masz ogromną wyobraźnię i często dajesz się jej ponieść. Uciekasz od przyziemnych spraw. Czujesz potrzebę, żeby dokonywać wielkich rzeczy. Nie boisz się marzyć.

Należysz do osób pewnych siebie i z optymizmem patrzysz w przyszłość.

Jeśli jako pierwsze zobaczyłeś mysz

Jesteś osobą drobiazgową, która skupia się na szczegółach. Często nie potrafisz spojrzeć całościowo. Przeraża cię to i przytłacza. Potrzebujesz jasnych wytycznych i wskazówek krok po kroku. Nie lubisz i nie umiesz improwizować. Wszystko musisz mieć dokładnie zaplanowane. Boisz się wychodzić poza schematy.

Należysz do perfekcjonistów. Jesteś osobą bardzo spostrzegawczą i dociekliwą. Bez zarzutów wykonujesz swoje obowiązki, ale nie masz potrzeby dodatkowego rozwoju i sięgania po nowe. Nie lubisz ryzyka i wolisz trzymać się tego, co bezpieczne i sprawdzone.

Masz sobie wiele niepewności i często wątpisz we własne siły. Zdarza ci się popadać w pesymizm. Bardzo się wszystkim przejmujesz i często traktujesz życie zbyt poważnie