fbpx

Historia kobiety bez rąk, która lata samolotem

Jessica urodziła się w 1983 roku w Tucson (Arizona, USA) bez rąk. Gdy dorastała, jej mama martwiła się, że nie będzie mogła zrobić wielu rzeczy, które bez problemu przychodzą zdrowym dzieciom. Dziewczynka nauczyła się wykonywać wszystko za pomocą własnych stóp. Bez rąk potrafiła pić ze szklanki, malować kredkami czy odpakowywać prezenty.

To jej nie wystarczyło. Zaczęła robić rzeczy, które onieśmielają pełnosprawne osoby. Od 10. roku życia ćwiczy taekwondo, koreańską sztukę walki, w której decydującą rolę odgrywają kopnięcia. Cztery lata później, jako pierwsza osoba bez rąk, zdobyła czarny pas przyznany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Taekwondo. Od tego czasu w ogóle nie używa protez.

3

Do 22. roku życia w ogóle nie latała samolotem z powodu lęku przed lataniem. Postanowiła jednak przezwyciężyć to ograniczenie i trzy lata później została pierwszą osobą bez rąk, która została licencjonowanym pilotem. Ma licencję na loty  małymi sportowymi samolotami do wysokości trzech kilometrów.

Tak Jessica latała samolotem w amerykańskim programie telewizyjnym „Inside Edition”

Dzięki swojemu  osiągnięciu znalazła się w Księdze rekordów Guinessa

4

W międzyczasie zdążyła skończyć psychologię na Uniwersytecie Arizona i została trenerem personalnym. „Jak reagujemy, ma większy wpływ na nasze życie, niż nasze fizyczne ograniczenia” – to jej życiowe motto.

Ma certyfikat nurka i prawo jazdy

5

6

Dzisiaj za pomocą swoich nóg potrafi zrobić prawie wszystko: od założenia szkieł kontaktowych, poprzez wysyłanie smsów, aż do gry na pianinie.

7

 

Źródło: bbc.com

 

 

 

Dodaj komentarz