fbpx

Danuta Stenka i Henryk Gołębiewski razem na planie! To nawiązanie do kultowego serialu sprzed lat

Pięćdziesiąt lat temu swoją premierę miał kultowy już serial „Podróż za jeden uśmiech”.  Wiele osób do dzisiaj pamięta nastoletnich autostopowiczów Poldka i Dudusia, którzy przemierzali Polskę od Krakowa, żeby dotrzeć do mam oczekujących chłopców na Helu.

Wtedy w kłócących się bez przerwy kuzynów wcielili się Filip Łobodziński i Henryk Gołębiewski. Królową autostopu, która otoczyła chłopców dyskretną opieką zagrała wówczas  Alina Janowska

Fundacja „Aby Chciało się Chcieć” z Sulęczyna pracuje obecnie  nad filmem, który nawiązuje do legendarnego serialu. Do współpracy zaprosiła pochodzącą z Kaszub Danutę Stenkę i aktora, który pół wieku temu zagrał sympatycznego Poldka. Oboje byli zadowoleni z tej współpracy. Spotkali się na planie i od razu przypadki sobie do gustu.
W fabule nawiązującej do „Podróży za jeden uśmiech” zagrają dziadków, którzy opowiadają swoim wnuczkom o urokach Kaszub.

Dziewczęta zachęcone przez seniorów wybiorą się autostopem z Warszawy w magiczną krainę dzieciństwa swoich dziadków.

Henryk Gołębiewski zdradził, że z przyjemnością przyjął propozycję zagrania we wspomnianym filmie. Była to dla niego prawdziwa podróż w czasie.

Dodatkowo współpraca z tak popularną aktorką była dla niego prawdziwą przyjemnością. Również Danuta Stenka była zadowolona ze współpracy z aktorem, którego mogła podziwiać w filmach z czasów swojego dzieciństwa.

Prapremiera filmu przewidziana jest 7 sierpnia w Chmielnie podczas wydarzenia upamiętniającego 50. rocznicę serialu „Podróż za jeden uśmiech”.
– Film będzie trwał około 40 minut. Ale mamy takie marzenie, aby był pierwszym odcinkiem współczesnego serialu. Planujemy nakręcić kolejne odsłony, w których pokażemy inne kaszubskie gminy zdradza Piotr Zatoń, jeden z twórców filmu
Źródło: pomponik.pl

Dodaj komentarz