fbpx

Polskie uczelnie otrzymały 37 mln zł na kształcenie studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło w środę, że niemal 100 instytucji szkolnictwa wyższego otrzyma łącznie ponad 37 milionów złotych. Środki te są przeznaczone na wsparcie osób z niepełnosprawnościami w pełnym uczestnictwie w procesie rekrutacji na studia i szkoły doktorskie, a także w procesie edukacji i prowadzenia badań naukowych.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w roku 2023, 94 uczelnie dostaną łącznie ponad 37 milionów złotych (dokładnie 37 236 945 zł) na pomoc dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami.

Zadaniem, na które przeznaczane są fundusze z Ministerstwa Edukacji i Nauki, jest stworzenie warunków umożliwiających pełne uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w procesie rekrutacji na studia i do szkół doktorskich, a także wsparcie ich podczas studiów, szkół doktorskich i prowadzenia badań naukowych.

Najwięcej środków z tej puli otrzymają następujące uczelnie: Uniwersytet Jagielloński (niemal 2,5 miliona złotych), Uniwersytet Warszawski (ponad 2 miliony złotych), Uniwersytet Gdański (ponad 1,5 miliona złotych), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ponad 1,4 miliona złotych) oraz Uniwersytet Łódzki (ok. 1,2 miliona złotych).

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

Dodaj komentarz