fbpx

13 Pomysłów Na Wspaniały Dzień

Czasami jesteśmy tak zajęci, że nie zdajemy sobie sprawy, że kilka minut naszego czasu, uśmiech, a nawet drobny komplement, pochwała mogę zmienić bieg naszego dnia.

Oto lista 14 prostych sposobów, czuć się wyjątkowo każdego dnia a przede wszystkim dzisiaj:

1. Powiedz komuś komplement

Podoba Ci się jak wygląda Twoja koleżanka? Powiedz jej o tym. Ktoś wykonał dobrą robotę w pracy? Powiedz mu, że jest bardzo mądry.

2. Postaw komuś kawę

Sprawisz, że jego dzień będzie lepszy.

3. Uśmiechaj się!

Uśmiechaj się do nieznajomych w metrze lub na ulicy. W większości przypadków ten ktoś ten uśmiech odwzajemni. Będziesz się czuł, że świat jest cudowny i pełen miłości.

4. Wyślij smsa do starego przyjaciela

Wystarczy krótka wiadomość z informacją o tym co kiedyś zrobiliście śmiesznego albo tekst waszej ulubionej piosenki. Sprawisz, że i Ty i on poczujecie się lepiej i gwarantowane, że na waszych twarzach pojawi się uśmiech i jest dużo szansa, że nastrój ten utrzyma się cały dzień.

5. Powiedzieć dziękuję z uczuciem

Cokolwiek to jest, inna osoba oddaje Ci miejsce w metrze, ktoś inny przepuszcza Cię w kolejce po kawę, powiedz dziękuje całym swoim sercem

6. Tańcz

Stwórz listę swoich ulubionych piosenek i po prostu pozwól swojemu ciału poruszać się w dowolnym kierunku, niech robi to na co ma ochotę…

7. Pomóż komuś

Pomóż komuś z wózkiem na schodach lub choćby przytrzymaj drzwi osobie która wchodzi do budynku tuż za Tobą. Zrób to pełen szczęścia i z angażowaniem.

8. Ubierz się kolorowo!

Większość z nas ubiera się na czarno lub szaro. Zmień to i załóż pomarańczową spódnicę, żółty pasek. Czerwony płaszcz? Czemu nie. Nic Cię to nie kosztuje a może zmienić Twój nastrój, który będzie Ci towarzyszył przez cały dzień.

9. Pochwal kogoś publicznie

Na spotkaniu w pracy powiedz, że jesteś zadowolony z racy pracownika X lub, że organizacja projektu jest wyjątkowa dobra. Sprawi to, że poczują się oni lepiej jak również wzrośnie ich jakość pracy

11. Powiedz komuś, że go kochasz

Nawet jeśli jest to tylko Twój pies. Spójrz mu w oczy, kiedy to robisz.

12. Wyrażaj swoją wdzięczność

Jest tyle rzeczy, za które możemy być wdzięczni. Nie musi to być nic wielkiego. Sałatka na lunch lub uśmiech nieznajomego na ulicy naprawdę wystarczy. Jest naukowo udowodnione, że ludzie, którzy wyrażają swoją wdzięczność dziennie są 25% szczęśliwsi.

13. Przytul kogoś

Ludzie potrzebują więcej uścisków niż im się wydaje. Pamiętaj zrób to z uczuciem, serce do serca i z wdzięcznością.

Jak wyglądał Twój dzisiejszy dzień?

Źródło: omsica.pl

Dodaj komentarz