fbpx

Poczęciu człowieka towarzyszy rozbłysk światła

 

Rozpoczęciu ludzkiego życia towarzyszy światło – dosłownie. Naukowcom z Northwestern University udało się utrwalić na filmie moment poczęcia. Wyraźnie widać na nim, że kiedy komórka męska i żeńska łączą się w nowe życie, następuje rozbłysk. Film stanowi uzupełnienie do opublikowanej niedawno pracy badawczej.

W chwili połączenia się komórek męskiej i żeńskiej, w momencie poczęcia nowego życia, komórka jajowa wypuszcza duże ilości cynku, który tworzy „iskrę” widoczną przy użyciu mikroskopu.

– To było niewiarygodne – powiedziała Teresa Woodruff, profesor położnictwa i ginekologii na wydziale medycznym wspomnianej uczelni. – Obserwowanie cynku promieniującego na zewnątrz w eksplozji z każdej ludzkiej komórki jajowej zapierało dech w piersiach – przyznała.

egg4-large_transs2fjwyunpl4ezqrmexz8gaifd0wdmjrphq1c2i3jrag

Zespół badawczy odnotował takie „cynkowe iskry” już wcześniej, w przypadku komórek jajowych myszy, jednakże nigdy nie obserwowano tego procesu u istot ludzkich.

– Cała biologia zaczyna się z chwilą zapłodnienia – konkludowała Woodruff, zaznaczając, iż poczęcie człowieka nadal pozostaje wielką tajemnicą.

Czytaj więcej na prawy.pl

Autorka tekstu: Anna Wiejak

2 thoughts on “Poczęciu człowieka towarzyszy rozbłysk światła

  • 8 lutego 2019 at 23:56
    Permalink

    teoria wielkiego wybuchu ?? ..:)

    Reply

Dodaj komentarz