Zwycięzca loterii wybudował posterunek straży pożarnej dla małej miejscowości

 

Kiedy Mark Hill został głównym zwycięzcą loterii Powerball, od razu pomyślało tym, aby pomóc lokalnej społeczności. Hill i jego rodzina wpadli na pomysł, aby z części pieniędzy które wygrali, wybudować posterunek straży pożarnej w małej, 500 osobowej miejscowości Camden Point.

Hill wyjaśnił, że lokalni strażacy dwa razy uratowali jego ojca i to jest dobry sposób, aby się teraz odwdzięczyć.

Nowy posterunek ma dużo miejsca, gdzie można trzymać samochody ratunkowe, posiada również salę treningową wewnątrz budynku. Budynek będzie oddany do użytku w lipcu 2016.

Kiedy szef tutejszej straży pożarnej usłyszał po raz pierwszy o planach Hilla, był bardzo zaskoczony.

Powiedział, że często jest tak, że pieniądze zmieniają ludzi, jednak Mark w pełni zasługuje na miano dobrego człowieka, który myśli o innych.

Nie jest to jedyna pomoc Hilla dla miasta. Za pieniądze z wygranie mężczyzna ufundował nowe boisko, oraz zakupił teren pod budowę oczyszczalni ścieków. Założył także fundusz stypendialny w lokalnej szkole.

Wygrana w wysokości 588 milionów dolarów została podzielona miedzy dwóch zwycięzców w 2012 roku. Po odliczeniu podatków Hill otrzymał 136,5 miliona. Jak widać, niespodziewana nagroda nie uderzyła mu do głowy, Mark ma w sobie dużo pokory i życzliwości.

Źródło: whiteker.com

Dodaj komentarz