fbpx

Kobieta odzyskuje wzrok po dwudziestu latach

 

Przez ponad dwie dekady Mary Ann Franco, mieszkanka Okeechoobee w stanie Floryda była niewidoma, po tym jak uległa wypadkowi samochodowemu w 1995 roku.

Potrzebny był kolejny wypadek dwadzieścia lat później, aby wydarzył się cud, jak sama kobieta to określa. Po tym, jak przewróciła się w domu, Mary została poddana operacji kręgosłupa w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych w obrębie szyi oraz ramienia. Jednak jak się już wybudziła z narkozy okazało się, że zaszło coś o wiele większego niż to, co zakładał oryginalny plan interwencji chirurgicznej …

Proszę pani, mówię do pani ubranej na fioletowo, proszę mi dać środek na uśmierzenie bólu – to były pierwsze słowa Mary po tym, jak otworzyła oczy w pokoju szpitalnym. Na co pani w fioletowym (jej siostrzenica :)), odpowiedziała:

Co powiedziałaś Mary?

Okazało się, że po latach Mary znowu widzi. Chirurg, który przeprowadził zabieg twierdzi, że to pierwszy taki przypadek w jego karierze. Jak mówi, nie znajduje solidnego naukowego wyjaśnienia  tego zjawiska, zatem otwarcie nazywa je cudem. Ma jednak pewną teorię opartą na spekulacjach.

Być może wiele lat temu, po pierwszym wypadku, utrata wzroku spowodowana została skręceniem arterii, która podczas drugiego zabiegu uległa wyprostowaniu, dzięki czemu krew ponownie zaczęła przez nią płynąć, co w efekcie doprowadziło do odzyskania wzroku przez pacjentkę.

Co ciekawe, przed wypadkiem dwadzieścia lat temu Mary cierpiała na zaburzenia rozpoznawania barw, teraz zaś ślad po tej dolegliwości zaginął.

W tej chwili Mary napawa się odzyskanym zmysłem, i po tym jak odwiedziła ją jej córka, z niecierpliwością czeka na spotkania z pozostałym członkami rodziny, których przecież nie widziała od tak dawna

 

 

Źródło:www.abcnews.go.com

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz