fbpx

Wyniósł niemowlę z płonącego domu, 17 lat później uczestniczył w uroczystości ukończenia liceum

Dawnielle Davison musiała być bardzo zaskoczona, gdy otrzymała wiadomość na Facebooku od człowieka, który 17 lat temu wyniósł ją z płonącego domu. Miała wtedy zaledwie 9 miesięcy

– Na początku czułam się zmieszana. Nie miałam pojęcia, że coś takiego miało miejsce – dziewczyna przyznała portalowi. Dodała, że po opadnięciu fali szoku, poczuła ogromną wdzięczność do mężczyzny. Po potwierdzeniu informacji u rodziców prędko zaprzyjaźniła się z emerytowanym już strażakiem Mikiem Hughesem. Mężczyzna zaczął spotykać się z rodziną, a z dziewczyną utrzymywał jeszcze kontakt za pomocą Facebooka.

Nastolatka pomyślała, że byłoby jej miło, gdyby bohaterski strażak uczestniczył w uroczystości wręczenia dyplomów, kończącej etap nauki w liceum. Sam Hughes był zachwycony, gdy przeczytał wiadomość z zaproszeniem.
– To była klasyczna akcja ratunkowa. Wszystko przebiegło pomyślnie. Nie było niczego, co można było zrobić inaczej – powiedział strażak, dla którego nadzwyczajnym było uratowanie kogoś tak młodego. Dawnielle, wtedy jeszcze niemowlę, była uwięziona w kołysce. To właśnie dlatego Hughes z tuzina innych zapamiętał właśnie tę akcję.

newspaper
Sam przyznał, że z płomieni wyprowadził jeszcze dwójkę innych dzieci, ale one były starsze. Bardziej zainteresował go los niemowlęcia. Na znalezienie dziewczyny zdecydował się 5 lat temu, gdy sięgnął po gazetę, którą zachowała jego matka. Stwierdził, że poszuka nastolatki na Facebooku – opisuje TODAY.com.
– Pomyślałem, że ciekawe, czy niemowlę, które wyciągnąłem z płonącego domu, wciąż żyje. Wszedłem na Facebooka i wpisałem jej dane. Znalazłem – przyznaje. Stwierdził, że fajnie byłoby się przywitać. – Byłem wtedy o wiele bardziej zaciekawiony niż zwykle – dodał. Davison jest wdzięczna za to, że „ktoś, kto ją uratował, zatroszczył się” o to, by sprawdzić, jak dalej potoczyły się jej losy.

firefighter mike hughes dawnielle davison today 150610 94761b5825931afdfc221f0f8799340c.today inline large
Nastolatka ma już zakończenie szkoły za sobą. W ciągu wakacji planuje pracować w okolicznej klinice dla zwierząt. Jesienią chce uczęszczać do college’u, aby stamtąd, po otrzymaniu zawodu technika weterynarii, przenieść się na stanowy uniwersytet. Dziewczyna jest pewna, że znajomość z Hughesem się nie urwie.

Źródło: today.com, onet.pl

Dodaj komentarz