fbpx

Wielkie serce anonimowego darczyńcy

Kornel urodził się, mając dziewięć punktów w skali Apgar. Wystąpiły u niego problemy z oddychaniem, później okazało się, że zmaga się z wadą serca. Przez pierwsze pół roku rozwijał się jednak prawidłowo. Dopiero potem rodzice zauważyli u dziecka zeza.

Znajomi uspokajali ich, że to nic takiego. Zez nieustannie się jednak powiększał, więc rodzice zdecydowali o badaniu okulistycznym. Wykazało ono, że cała siatkówka oka dziecka jest odklejona. Lekarze zdiagnozowali u Kornela siatkówczaka.

Chłopiec przyjął sześć dawek chemioterapii, wykonano także zabieg TTT przeźrenicznej termoterapii oraz kilka krioterapii. Walka o życie trwała 1,5 roku. 26 października 2016 badania wykazały jednak wznowę guza.

Jedyną szansą dla Kornela był zabieg przeprowadzony przez dr Davida H. Abramsona w klinice Memorial Sloan Kettering w USA specjalizującej się w leczeniu nowotworów tego rodzaju. Lekarz, w przeciwieństwie do polskiej służby zdrowia, mógł pomóc. W Polsce chłopcu proponowano tylko amputację oka.

Dzięki pomocy tysięcy serc Kornel wraz z rodzicami przebywają obecnie w Nowym Jorku. Pojechali tam, nie wiedząc, co będzie dalej z życiem ich dziecka. Fundacja „Rycerze i Księżniczki” oraz wielu wolontariuszy cały czas zbierało środki na leczenie chłopca. Koszt leczenia ustalono na 1 mln 800 tys. złotych. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad milion. Pieniędzy jednak wciąż brakowało.

7 lutego, we wtorek, wydarzyło się coś niesamowitego. Anonimowy dawca przesłał na konto Kornela 200 tys. złotych.

Pani Patrycja, mama naszego dzielnego rycerza, wciąż powtarzała: „Dziękuję, ja chyba dalej śnię…” Brakuje nam słów, żeby wyrazić naszą największą wdzięczność za ten piękny i hojny gest.

Dzięki temu Fundacja jest już tylko o krok od zebrania całej kwoty. By zakończyć zbiórkę, potrzeba tylko ok. 55 tysięcy złotych. Już raz udowodniliśmy, że mamy wielką moc. Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ul. Zagójska 2/4 /85, 04-101 Warszawa. PKO Bank Polski SA 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 – tytuł przelewu: „DAROWIZNA DLA KORNELA”. SMS o treści KORNEL na nr 79567 za 9zł netto (11,07zł brutto w tym VAT) oraz SMS o treści KORNEL na nr 76567 za 6zł netto (7,38zł brutto w tym VAT).

 

Czytaj więcej na: parenting.pl

Autorka tekstu: Magdalena Bury

Dodaj komentarz