fbpx

Jak „kotwiczyć” w życiu wdzięczność

Życiowa podróż może być wielkim nieustannym odkrywaniem samego siebie, jednak nie będzie zestrojona z miłością, zrównoważona i harmonijna bez takiej samej ilości odpoczynku od tych starań.

Wykonywanie wewnętrznej pracy bez odpowiedniej dawki „wakacji” od tej pracy często zamienia prawdziwe zaproszenie naszej duszy do rozwoju w kolejną obsesję ego. Niech ten post będzie chwilą wytchnienia, przypomnieniem o równowadze, których być może potrzebujesz, żeby dalej integrować uzdrawiające działania, którymi niezmordowanie zajmowałeś się przez wiele ostatnich lat.

Czy możemy pozwolić, aby ta chwila była przerwą od samoanalizy, „pracy nad sobą”, prób zrozumienia tego wszystkiego, szukania swojego życiowego celu czy zaglądania do swojego wnętrza jedynie po to, żeby znaleźć kolejne rzeczy, które chcielibyśmy zmienić, a zamiast tego stała się chwilą, w której zanurzymy się w naszym naturalnym, cudownym stanie wdzięczności?

Za co, w tym momencie, jesteś wdzięczny? Jeżeli nic się nie pojawia, to za co chciałbyś poczuć się bardziej wdzięczny? Zamiast udawać wdzięczność, po prostu przyznaj za co chciałbyś czuć więcej wdzięczności, bo w ten sposób pozwalasz wibracji wdzięczności zakotwiczyć się w twoim polu i odzwierciedlić się w nim w uczciwy oraz autentyczny sposób.

Nawet pomyślenie lub powiedzenie na głos – „Niech wszyscy ludzie będą błogosławieni wdzięcznością” – kotwiczy w tobie tę wibrację.  Niezależnie od tego czy to mówisz, myślisz lub piszesz, już samo użycie słowa wdzięczność w prosty i szczery sposób umożliwia na co dzień większe odczuwanie energii o wyższej wibracji.

Aby zamienić ten post w globalną „kotwicę wdzięczności”, napisz proszę w komentarzu; za co jesteś wdzięczna/wdzięczny, za co chcesz poczuć więcej wdzięczności, co chciałbyś mieć za co poczułbyś się bardziej wdzięczny, albo wyraź błogosławieństwo wdzięczności dla ludzkości.

Przekaż proszę ten post dalej, do przyjaciół, rodziny, aby każdy mógł z tego skorzystać i mieć udział w kotwiczeniu wdzięczności.

Teraz twoja kolej! Za co jesteś wdzięczna/wdzięczny, za co chcesz być wdzięczna/y, albo jakie wyjątkowe błogosławieństwo wdzięczności chcesz przekazać światu?

Autor: Matt Kahn

 

 

 

6 thoughts on “Jak „kotwiczyć” w życiu wdzięczność

 • 6 grudnia 2017 at 00:55
  Permalink

  Jestem wdzięczna za swoją odwagę do zmian, do mówienia prawdy, za ciekawość, za fantastycznych przyjaciół jakich mam:)

  Reply
 • 10 grudnia 2017 at 22:58
  Permalink

  wdzięczna – jestem wdzięczna za czas, który mam. Za ludzi, z którymi jestem – za mojego partnera, który choć mnie czasem denerwuje, jest moim największym darem losu, za który jestem wdzięczna. za moje życie – innego mieć nie będę. Dziękuję 🙂

  Reply
 • 5 lutego 2019 at 14:42
  Permalink

  Wdzięczna za miłość i partnera który pojawia się w moim życiu

  Reply
 • 13 kwietnia 2019 at 16:00
  Permalink

  Za zobaczenie prawdy i wyrwania z kręgu kłamstw

  Reply

Dodaj komentarz