fbpx

Do stuningowanego ciągnika Volvo promującego projekt “Wolni 2018” po kilku miesiącach dołączyła naczepa. W ten sposób firma Tom-Tech, do której należy zestaw, chce uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do stworzenia całego zestawu firmę Tom-Tech zainspirował animowany film o najnowszej historii Polski stworzony z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej.

Twórcy zadbali o to, by na zaprezentowanej naczepie nie zabrakło takich osobistości z najnowszej historii Polski, jak generałowie Władysław Anders i Stanisław Maczek oraz rotmistrz Witold Pilecki. Upamiętniono także m.in. 1. Dywizję Pancerną, Dywizjon 303, żołnierzy walczących w bitwie o Monte Casino oraz genialnych matematyków, którzy przyczynili się do złamania kodu enigmy. Swoje specjalne miejsce otrzymał nawet miś Wojtek, którego przygarnęło 22 artylerzystów z korpusu gen. Andersa.

Przez obrazy twórcy składają hołd również m.in. więźniom obozów koncentracyjnych i ofiarom zbrodni katyńskiej.

Warto zwrócić uwagę także na tył naczepy. Znajdziemy tam obraz chłopczyka – żołnierza, który na ramieniu ma zawieszony karabin. Po drugiej stronie namalowano dziewczynkę – sanitariuszkę, która na ręce ma przewiązaną opaskę Czerwonego Krzyża. Między nimi natomiast przytoczono treść “Katechizmu polskiego dziecka”, który w 1900 r. stworzył Władysław Bełza.

Firma Tom-Tech zadbała o to, by nikt nie miał problemu z rozpoznaniem wszystkich namalowanych postaci. Pomogą w tym specjalne kody QR, które umieszczono w kilku miejscach na naczepie. Po zeskanowaniu kodu oglądający będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje dotyczące postaci i wydarzeń, które w danej chwili podziwia.

Za projekt i wykonanie tuningu ciężarówki odpowiada grupa KK Garage.

 

Źródło: trans.info

Foto: Tom-Tech

Dodaj komentarz