fbpx

Niezwykły nożyk do cięcia plastikowych butelek. Każdy powinien mieć go w domu

Recykling i wszystko co związane jest z ekologią to obszary, gdzie nie brakuje biznesowych inspiracji i dużych pieniędzy. Troskę o środowisko naturalne z dochodowym biznesem udało się połączyć pomysłodawcom niezwykłego nożyka do butelek PET.

Brytyjscy naukowcy wyliczyli, że wyrzucane w ciągu roku butelki PET, ułożone jedna na drugiej zbudowały by wieżę o wysokości 28 mln km. Jeśli do tego dodać fakt, że popularny Poli(tereftalan etylenu) może się rozkładać do 500 lat to mamy odpowiedź na pytanie, jak zrodził się pomysł stworzenie Plastic Bottle Cutter.  Przyrząd  służy do ponownego wykorzystania i recyklingu plastikowych butelek, zamieniając je w uniwersalne, poręczne liny. Wszystko za sprawą opatentowanej konstrukcji, która umożliwia cięcie popularnych PET-ów na dowolnej szerokości taśmę.

Myśleliśmy, jak wykorzystać fakt, że w każdym domu codziennie wyrzucane są plastikowe butelki. Naszym wyzwaniem, było stworzenie poręcznego, kieszonkowego gadżetu, który w prosty i sprytny sposób potnie tworzywa po butelkowanej wodzie, sokach czy mleku – mówią pomysłodawcy przyrządu. Po wielu próbach i kilku wersjach prototypu powstał Plastic Bottle Cutter, który szybko podbił serca fanów recyklingu.

 

Czytaj więcej na: mambiznes.pl

Dodaj komentarz