fbpx

Chętni przeżycia przygody w Antarktyce – poszukiwani. Polska stacja szuka kilkunastu osób. Nie tylko naukowców

Chętni przeżycia przygody w Antarktyce – poszukiwani. Instytut Biochemii i Biofizyki PAN ogłosił, że szuka kandydatów do udziału w 44. wyprawie na Polską Stację Antarktyczną. Na składanie dokumentów są dwa tygodnie.

Pracownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego wymieniają się w październiku każdego roku (na Antarktydzie wtedy jest wiosna). Właśnie rusza nabór na 44. taką wyprawę, w sezonie 2019/2020.

Część osób poszukiwana jest na cały rok, to tak zwani zimownicy: kierownik wyprawy, energetyk, elektryk, mechanik samochodowy, operator PTS, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, łącznościowiec, laborant, obserwator ekologiczny, obserwator morski, obserwator hydrochemiczny i glacjologiczny.

“Letnicy” natomiast, którzy będą pracować na stacji do końca marca, to bosman (ma zajmować się sprzętem pływającym), asystent terenowy (wspierać naukowców w terenie), kucharz, administrator części hotelowej i pomoc w kuchni, osoby zajmujące się konserwacją i remontem zabudowań oraz sprzętu stacyjnego, a także obserwatorzy na Lions Rump (mają prowadzić monitoring ekologiczny ptaków i ssaków płetwonogich).

Przydadzą się konkretne umiejętności i uprawnienia, takie jak m.in. patenty motorowodne, kursy wspinaczkowe, medyczne, uprawnienia spawalnicze, umiejętność obsługi tokarki i frezarki, doświadczenie w pływaniu łodzią na morzu i przebywania w warunkach zimowych w górach. Jak podkreśla Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w ogłoszeniu, na stacji liczy się praca grupowa i “wszyscy robią wszystko”.

Chętni powinni się pospieszyć, na złożenie potrzebnych dokumentów mają czas do 13 stycznia. Oprócz CV potrzebne jest podanie, list motywacyjny oraz kopie patentów i uprawnień. Rozmowy kwalifikacyjne będą odbywać się od 1 marca do 30 kwietnia. Kandydaci, którzy je przejdą, zostaną zbadani i przeszkoleni.

Czytaj więcej na: next.gazeta.pl

Foto: Facebook/Arctowski Polish Antarctic Station

 

Dodaj komentarz