fbpx

Szpital w Grudziądzu otwiera Centrum Chińskiej Medycyny. To pierwszy tego typu ośrodek w Polsce

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu otwiera Centrum Chińskiej Akupunktury, Masażu i Leczenia Bólu Przewlekłego, będzie to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce. Podobny planuje otworzyć jeden z krakowskich szpitali.

Projekt jest realizowany we współpracy ze specjalistami z miasta Nanning. Koszty przedsięwzięcia rozłożone są na obydwie strony – strona chińska przez pierwszy rok finansuje wynagrodzenie swoich lekarzy, a szpital w Grudziądzu finansuje zakwaterowanie czteroosobowej załogi.
Zabiegi w ośrodku nie będą finansowane przez NFZ.

 

Tradycyjna medycyna chińska (chiń. upr.: 中医; chiń. trad.: 中醫; pinyin: Zhōngyī) to styl medycyny tradycyjnej powstały na fundamentach ponad 2500-letniej chińskiej tradycji praktyk medycznych i zawiera różne formy medycyny ziołowej, akupunkturę, masaże, ćwiczenia Qigong i terapie dietetyczne, a ostatnio także wpływy medycyny konwencjonalnej. Tradycyjna medycyna chińska jest szeroko stosowana w Chinach (gdzie od dawna stanowi standard usług medycznych), ale staje się coraz bardziej powszechna w Europie i Ameryce Północnej (jako uzupełniająca medycyna alternatywna).

Źródło: grudziadz365.pl

One thought on “Szpital w Grudziądzu otwiera Centrum Chińskiej Medycyny. To pierwszy tego typu ośrodek w Polsce

  • 30 grudnia 2018 at 14:48
    Permalink

    Taki ośrodek był 20 lat temu w Tychach(nie wiem jak jest obecnie) i tam w trakcie trzech wizyt wyleczono mnie z nałogu nikotynowego.

    Reply

Dodaj komentarz