fbpx

Akcja ratowania konia. Pomogli strażacy

Minionej nocy bielscy strażacy uczestniczyli w akcji ratowania konia. Zwierzę ważące pół tony trzeba było podnieść, żeby mógł mu pomóc lekarz weterynarii. Koń w porę otrzymał leki – podała w czwartek rzecznik bielskiej straży pożarnej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa.
Rzecznik powiedziała, że zgłoszenie z prośbą o pomoc napłynęło w nocy z środy na czwartek. Wynikało z niego, że w stajni w Roztropicach leży chory koń. Zwierzę waży ok. 500 kg. Właściciele prosili o pomoc w jego podniesieniu, aby umożliwić udzielenie mu pomocy i podanie leku.

Gdy jednostki straży przybyły na miejsce, przy koniu był już lekarz weterynarii.

  • Aby podać zwierzęciu leki konieczne było postawienie go na nogi. Chodziło o zapewnienie lepszego krążenia. Strażacy wyciągnęli konia ze stajni w pozycji leżącej. Do jego pionizacji wykorzystali traktor z widłami do bel słomy oraz węże strażackie, z których zrobili pasy oplatające tułów zwierzęcia. Po ustawieniu konia na nogach, weterynarz zaaplikował mu leki – powiedziała Patrycja Pokrzywa.

Po kilku minutach koń został przeprowadzony do stajni w asekuracji pasów i traktora podjeżdżającego do drzwi wejściowych.

Źródło: polsatnews.pl

Foto: Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej

One thought on “Akcja ratowania konia. Pomogli strażacy

Dodaj komentarz