fbpx

Lasy są naszą najlepszą bronią w walce ze zmianami klimatycznymi. Australia zasadzi w związku z tym miliard nowych drzew

Dwutlenek węgla powstały w wyniku działalności człowieka – spalania węgla czy wycinki drzew – wpływa na zmiany klimatyczne. Drzewa są nam w stanie pomóc z tą kwestią, wychwytując ten gaz cieplarniany, a tym samym zmniejszając zanieczyszczenie atmosfery. Naukowcy twierdzą wręcz, że są one naszą najlepszą bronią w walce ze zmianami klimatycznymi.

Australijski rząd właśnie zobowiązał się do pomocy w tej kwestii. Do 2050 roku na terenie Australii posadzony zostanie aż miliard nowych drzew. Dzięki temu państwu uda się spełnić cele klimatyczne określone w ramach porozumienia paryskiego.

Australia zobowiązała się wówczas do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 26 proc. Nie jest ona oczywiście pierwszym państwem, które zwraca się w kierunku ponownego zalesiania. W 2016 roku Buthan – niewielki kraj znajdujący się między Indiami a Chinami – posadził 108 tys. drzew. Pokrywają one teraz aż 78 proc. terytorium państwa, a Buthan pochłania dzięki temu aż trzy razy więcej dwutlenku węgla niż produkuje. Pakistan także zobowiązał się do sadzenia lasów – w ciągu najbliższych pięciu lat ma się tam pojawić aż 10 miliardów drzew.

Czytaj więcej na: fpiec.pl

Dodaj komentarz