fbpx

Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zdobyła złoty medal na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W piątek, 22 marca, dziewczęta z płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”, działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku wróciły do Płońska ze Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Społeczność SOSW przygotowała wzruszające powitanie, były podziękowania, uściski, gratulacje, ciasto i toast bezalkoholowym szampanem.

Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zdobyła tam złoty medal. W składzie reprezentacji są dziewczęta z płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”, która działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku: Wiktoria Gmurczyk (Boguszyn Stary, gm. Czerwińsk), Paulina Benkie (Sierakowo, gm. Raciąż), Marlena Włodarska (Goszczyce Średnie, gm. Baboszewo), Monika Młudzikowska (Kuchary Królewskie, gm. Sochocin), Martyna Siwek (Słotwin, gm. Załuski) oraz trener Agnieszka Palińska, na co dzień nauczyciel OSW Płońsk.

  • To były dni, których się nie zapomina – komentowała w piątek podczas rozmowy z dziennikarzami trener Agnieszka Palińska, dodając, że początkowo rywalizacja nie była łatwa, mimo braku przegranych meczów, w kolejnych starciach zespół coraz lepiej grał, a ostatni mecz z Białorusią był wisienką na torcie.

Przyznawała, że dało się odczuć ogromne wsparcie kibiców z Płońska.

  • Czułyśmy ogromne wsparcie z Płońska – powiedziała. – Nie mieliśmy możliwości dzwonić, kontaktować się przez FB, ale były momenty, że widać było co tu, w Płońsku, się dzieje. To było ogromne wsparcie, zdjęcia, które nam wysyłano, strefa kibica, która w szkole powstała. To było bardzo miłe, czuło się, że ludzie są z nami.

 

Źródło: plonszczak.pl

Foto: Gazeta plonszczak.pl

Dodaj komentarz