fbpx

Robert Downey Jr. chce w ciągu dekady oczyścić Ziemię. Jego projekt rusza wiosną 2020 roku

Robert Downey Jr., znany z takich ról jak  roli Iron Man, ogłosił na konferencji organizowanej przez Amazona start swojego nowego, super ambitnego projektu, którego nie powstydziłby się sam Tony Stark. Aktor zamierza wykorzystać najnowsze technologie, w tym roboty i sztuczną inteligencję, do tego, by w ciągu dekady oczyścić Ziemię, także z nadmiaru gazów cieplarnianych. Jego nowa inicjatywa nazywa się Footprint Coalition.

Niedawno siedziałem przy stole z superinteligentnymi, sprawiającymi świetne wrażenie ekspertami. Podczas rozmowy padło zdanie, że dzięki pomocy robotów i aktualnej technologii, jako ludzkość bylibyśmy w stanie w ciągu 10 lat znacznie oczyścić, a nawet całkowicie uporządkować naszą planetę. Będąc w zasadzie 54-letnim dzieckiem, powiedziałem: ‚Zróbmy to! Zobowiążmy się do tego, utwórzmy w tym celu jakieś stowarzyszenie’. Zero reakcji. Zostałem przytłoczony przez martwą ciszę. Ci światli ludzie twierdzili, że biurokracja, niechęć do dzielenia się własnością intelektualną i polityka są zbyt dużymi przeszkodami, by to się udało. Ale ja chcę spróbować. Być może nie jestem w stanie zmienić praktycznie nic, mając przed sobą widmo niemal pewnej porażki, ale i tak jest to najlepszy pomysł, jaki kiedykolwiek miałem – powiedział na konferencji Robert Downey Jr.

Aktor zapowiedział, że oficjalnie ruszy w kwietniu 2020 roku i że on sam jest gotów poświęcić jej „następne 11 lat” swojego życia.

 

Czytaj więcej na: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz